Virslīgas līdervienībā 'Riga' 16 cilvēkiem konstatēts Covid-19

Riga FC treniņa process

Divkārtējā Latvijas čempionvienībā un pašreizējā līderē Riga FC 16 cilvēkiem konstatēta saslimšana ar Covid-19. Līdz ar to zināms, ka komanda dodas pašizolācijā un 26. novembrī plānotais Rīgas derbijs tiks pārcelts vai nenotiks.

Jau vakar Riga FC savos sociālo tīklu kontos sākotnēji ziņoja par sešiem futbolistiem, kuriem esot slikta pašsajūta un paaugstināta temperatūra. Vēlāk klubs ziņoja, ka vēl divi futbolisti nejūtas savā ādā. Šīs astoņas personas veica Covid-19 testus atsevišķi no komandas, bet kopumā tika veikti 52 testi visiem Latvijas čempionvienības pārstāvjiem.

"Esam saņēmuši Covid-19 pārbaudes rezultātus, un diemžēl klubā ir konstatēti 16 pozitīvi gadījumi, no kuriem 14 ir futbolistiem. Kluba darbība uz laiku tiek apturēta. Sazināsimies ar SPKC un tuvākajā laikā sniegsim plašākus komentārus," sacīts Riga FC paziņojumā.

Jau piektdien, 13. novembrī, seši no desmit Virslīgas klubiem nobalsoja par priekšlikumu priekšlaicīgi izbeigt čempionāta sezonu, taču Latvijas Futbola federācija (LFF) to noraidīja. LFF sanitārais protokols paredz, ka visai komandai tiek piemērota pašizolācija, ja pozitīvas ir vismaz piecas personas, savukārt par čempionāta apturēšanu Organizācijas komiteja lemj, ja divos klubos ir vismaz pieci pozitīvi gadījumi. Nesen pašizolācija beidzās Valmiera FC klubam.

Riga FC Optibet Virslīgas 25 spēlēs iekrājusi 69 punktus, kas komandu ierindo pirmajā vietā, taču tituls vēl nav garantēts, jo atlikuši divi mači. 26. novembrī Riga jātiekas ar tuvāko konkurentu RFS, bet trīs dienas vēlāk sezona jānoslēdz pret Ventspils. Visticamāk, ka mačs pret RFS tiks pārcelts. Piektdien, 20. novembrī, RFS viesosies pie FK Liepāja futbolistiem, ja Rīgas klubs neizcīnīs uzvaru, tad Riga FC svinēs jau trešo Virslīgas titulu pēc kārtas

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Dinamo' pastarīšu duelī pārtrauc ieilgušo 'melno' sēriju