Vēlos Atteikties No Azartspēlēm

... Lasīt vairāk

Cenšoties azartspēlēm pateikt "nē", cilvēks visbiežāk piedzīvo dažādus lūzuma punktus, tāpat kā cenšoties tikt vaļā no cita veida atkarībām. Vissarežģītākais ir neatgriezties rata ritenī, ko īpaši sarežģītu padara vilinošās spēļu zāles ik uz stūra un iespēja spēlēt internetā. Tāpēc Latvijā no 2020. gada 1. janvāra ir izveidots vientots Pašatteikušos personu reģistrs, kurās personas var brīvprātīgi reģistrēties, lai liegtu sev piekļuvi azartspēlēm.

zīme STOP GAMBLING

2019. gada Veselības ministrijas publicētajā pētījumā konstatēts, ka azartspēļu atkarības riskam pakļautas vairāk nekā 16 000 personu, tomēr īstais skaits varētu būt vēl lielāks. Mazliet vairāk nekā pusgada laikā reģistrā pieteikušās vairāk nekā 8000 personas.

"Līdz šim saņemto pieteikumu skaits Pašatteikušos personu reģistrā rāda, ka iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju liegt sev piekļuvi azartspēlēm. Šādam reģistrēšanās tempam saglabājoties, varam prognozēt, ka līdz šī gada beigām lielākā daļa no azartspēļu riskam pakļautajiem cilvēkiem jau varētu būt iekļāvuši sevi reģistrā," Latvijas sabiedriskajam medijam lsm norādīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Lūgt sevi iekļaut no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos reģistrā var ierodoties personīgi Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā, kā arī rakstveidā jebkurā laikā visās azartspēļu organizēšanas vietās Latvijā. Vēl ērtāk - vietnes www.Latvija.lv e-adresē. Tur nepieciešams sevi identificēt un norādīt lieguma termiņu gados (minimālais atteikšanās laiks ir viens gads).

Kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā atteikušos personu reģistrs darbojas jau aptuveni divus gadus, un katrā no valstīm tajā pieteikušās ap 13 000 personu.