Valsts ieņēmumu dienests (VID) veicis izmeklēšanu Latvijas futbola čempionvienības telpās. VID ziņojis, ka uzsākts kriminālprocess par aplokšņu al VID veicis kratīšanu čempionvienības ‘Riga FC’ klub�

VID veicis kratīšanu čempionvienības ‘Riga FC’ klubā

Romāns Lajuks

Valsts ieņēmumu dienests (VID) veicis izmeklēšanu Latvijas futbola čempionvienības telpās. VID ziņojis, ka uzsākts kriminālprocess par aplokšņu algu izmaksu.

Par VID apciemoju Rīgas kluba telpās 18. jūnijā ziņoja portāls Delfi. Lai gan valsts čempionu to sākumā noraidīja, vēlāk informācija tika oficiāli apstiprināta.

“VID pārstāvji vakar (17. jūnijā) bija, jā. Pagaidām bez plašākiem komentāriem. Turpinām darbu un gatavojamies svētdienas spēlei. Kad tas būs iespējams, sniegsim plašākus komentārus,” portālam Delfi teica Riga FC preses sekretārs Krišs Upenieks.

“Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada maijā ir uzsākusi kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu vienā no Rīgas futbola klubiem. Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka futbola klubs no 2018.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 31.decembrim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem," skaidrots VID paziņojumā.

Televīzijas kanāls TV3 ziņoja, ka kluba telpās ne tikai veiktas procesuālas darbības, bet arī tika aizturēts Riga izpilddirektors Romāns Lajuks. To portālam Delfi gan noliedza pats Lajuks.

"Mums ir pamatotas aizdomas par to, ka klubs no spēlētāju radiniekiem īrēja nekustamos īpašumus gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā par ļoti ievērojami augstākām cenām, kādas ir tirgū pašreiz," raidījumam TV3 Ziņas stāstīja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka trim personām piemērots statuss “persona, pret kuru sākts kriminālprocess”. Tie ir kluba ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins, sporta direktors Aleksandrs Romašins un izpilddirektors Romāns Lajuks, kurš ticis arī aizturēts.

"Darba līgumi ar spēlētājiem tika noslēgti par 1000-1400 eiro, bet ir spēlētāji, kas papildus "uz rokas" saņēma – sākot no 1000 līdz pat 10 000 eiro mēnesī," TV3 norāda VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors. Lajuks šādu informāciju noliedz.

Pēdējo divu mēnešu laikā šī ir jau trešā VID izmeklēšana futbola aprindās. Aprīlī VID apciemoja Latvijas futbola federācijas (LFF) telpas, bet maijā par aplokšņu algu izmaksu izmeklēja FK Ventspils klubu.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu, Latvijas hokeja talanti.