Valsts ieņēmuma dienesta čeku loterija

Latvijas čeku loterija

Jau vairāk kā gadu Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ieviestajā čeku loterijā.

Loterija sniedz iespēju reģistrēt jebkuru čeku, kvīti vai biļeti par darījumu, kura kopējā vērtība ir vismaz piecu eiro vērtībā. Piedalīties var ikviens – arī nepilngadīgie, tikai viņu čekos nedrīkst būt iekļauts alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni.

Loterijas dalībnieki katru mēnesi cīnas par vienu 10 000 eiro balvu, trijām 5000 eiro balvām, 50 x 100 eiro balvām, kā arī dažādiem citiem pārsteigumiem. Reizi gadā norisinās izloze, kuras galvenā balva ir 20 000 eiro, papildus tiek izlozēti arī 4 x 10 000 eiro un 5 x 2000 eiro. Laimestus izlozē TV raidījumā Superbingo

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir visnotaļ izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā.

VID ziņojuši, ka loterija palīdzējusi atklāt vairākas nelikumības, tomēr datu potenciāls pagaidām netiek izmantots pilnībā. Pavisam nesen medijos parādījusies informācija, ka šis, ļoti iespējams, ir čeku loterijas pēdējais gads, un 2021. gadā tā vairs nepastāvēs, taču tas atkarīgs no valsts budžeta plāna.

čeku loterija

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Spēlē un laimē 30 000 eiro.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!