irms neilga laika islāma ticībā pārgājusī Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha nolēmusi pārtraukt sportistes karjeru, ziņo Latvijas Olimpiskā komiteja Rebeka Koha nolēmusi neturpināt svarcēlājas karjeru

Svarcēlāja Koha nolēmusi neturpināt sportistes karjeru

Rebeka Koha pārtraukusi sportistes karjeru

Pirms neilga laika islāma ticībā pārgājusī Latvijas svarcēlāja Rebeka Ibrahima (Koha) nolēmusi pārtraukt sportistes karjeru, ziņo Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis trešdien, 5. augustā, atklāja, ka 22 gadus vecā Koha liek punktu profesionālajai sportistes karjerai: "Šodien videokonferences laikā R.Koha paziņoja, ka noslēdz sportistes karjeru. Respektējot Rebekas izvēli un sakot paldies par ieguldīto darbu, vienojāmies, ka līdz 1.09. saņemsim rakstisku iesniegumu par izstāšanos no LOV un finansējuma apturēšanu."

Sportiste šī gada pavasarī savos sociālo tīklu kontos paziņoja par saderināšanos ar Kataras diska metēju Moazu Mohamedu Ibrahimu. Turklāt 27. jūlijā ventspilniece atklāja, ka pārgājusi uz islāmticību.

Sportistes treneris Eduards Andruškevičs pēc paziņoja uzsvēra, ka šis lēmums neietekmēs viņas karjeru, bet pamats bažām ir Kohas veselības likstas.

Portālā Delfi citēts Andruškevičs: "Domāju, ka visa pamatā ir mīlestība. Ar Rebeku iepriekš runājām... Viņa teica, ka šis nekādi netraucēšot karjerai, taču tagad jau ir cita ķibele – veselības likstas. Par sportistes veselības stāvokli informēta ir arī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārste Līga Cīrule, kura sākotnējās pārbaudēs neko gan neatrada, lai arī Rebekai ir problēmas ar ceļiem. Viņai šobrīd ir grūtības izturēt lielu slodzi."

Koha ir divkārtēja Eiropas čempione kategorijā līdz 59 kilogramie, izcīnot uzvaru 2018. un 2019. gadā. Ventspils svarcēlāja kontinenta meistarsacīkstēs arī izcīnījusi sudraba un bronzas kaluma medaļas, bet pasaules čempionātā divreiz kāpusi uz trešās vietas goda pjedestāla.

Sarunā ar mediju sportacentrs.com Fogelis atklāja: "Emocionāli, protams, vissāpīgāk ir treneriem, jo kādā brīdī sadarbība beidzas. Sadarbība var beigties dažādās formās. Nereti gadās situācijas, kad sportists dažādu iemeslu dēļ ir pieņēmis lēmumu vairs neziedot sevi sportam un nodarboties ar citām lietām - mācības, darbs, cita karjera, ģimene. Tāds mirklis pienāk vienmēr. Jebkura šķiršanas man personīgi pirmajā brīdī bijusi vairāk bēdīga nekā priecīga."

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Latvijas e-sportists 'broky' iekļauts 2020. gada pirmās puses simboliskajā pieciniekā.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!