​Latvijas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs pirms gaidāmajām novembra spēlēm paziņojis kandidātu sarakstu. Stuglis un Kamešs atgriežas kandidātos, bet joprojām bez

Stuglis un Kamešs atgriežas kandidātos, bet joprojām bez Karašauska

Latvijas vīriešu futbola izlase

Latvijas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs pirms gaidāmajām novembra spēlēm paziņojis kandidātu sarakstu, kurā nav veiktas krasas izmaiņas. Joprojām uz valstsvienību netiek saukts viens no labākajiem Latvijas vārtu guvējiem Virslīgas čempionātā Artūrs Karašausks, tā vietā kandidātu sarakstā atgriezušies Ingars Sarmis Stuglis un Vladimirs Kamešs.

Novembra izsaukumā Latvijas izlasei palīdzēt nevarēs pamatvārtsargs un kapteinis Pāvels Šteinbors, kurš guva savainojumu Polijas čempionāta spēlē. Viņa vietā iekļauts RFS vārtu vīrs ar pieredzi izlases rindās - Kaspars Ikstens. Tāpat savu artavu sniegt nevarēs Kristers Tobers, kuram konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Ierindā atgriezušies Antonijs Černomordijs un Kaspars Dubra. Černomordijs atguvies no savainojuma, bet Dubra nepiedalījās pagājušajā izsaukumā pozitīva Covid-19 testa dēļ. Karantīnā ar Lietuvas vienību Sudūva atrodas Gļebs Kļuškins, tāpēc viņa vietā izsaukts Vladimirs Kamešs. Tāpat pirmo reizi Kazakeviča vadībā uz valstsvienību izsaukts FK Liepāja futbolists Ingars Sarmis Stuglis.

"Negribu par viņu runāt pirms katras nometnes." Pēc žurnālistu jautājuma par Karašauska neizsaukšanu atbildēja Kazakevičs. "Kad uzskatīšu, ka viņš ir gatavs, tad arī izsaukšu. Jā, aizvadījis diezgan labas spēles un spilgtas spēles, vektors ir pozitīvs, bet jāsaprot, ka mēs, treneri, vērtējam gan spēli ar bumbu, gan bez. Mēs spēlējam aktīvi ar bumbu, presingojam, tādēļ šobrīd šajā stilā un šajās prasībās vēl neredzam no viņa tādu sniegumu, kādu vēlētos."

Novembrī Latvijas izlasi sagaida smags grafiks, jo septiņu dienu laikā jāizvada trīs spēles trīs valstīs. Treniņnometne sāksies 8. novembrī (tādējādi Latvijas kausa finālā spēlējošie nemaz nevarēs pievienoties izlases pirmajos treniņos), bet jau 11. novembrī Latvija aizvadīs pārbaudes spēli izbraukumā pret Sanmarīno komandu. Trīs dienas vēlāk jāizvada duelis savā laukumā Nāciju līgas D grupas ietvaros pret grupas līderiem no Fēru salām, bet 17. novembrī, tā paša turnīra ietvaros, jādodas uz Andoru.

UEFA Nāciju līgā Latvija četrās spēlēs iekrājusi vien trīs punktus un atrodas grupas trešajā pozīcijā. Izredzes uz uzvaru grupā ir zudušas, taču ir iespēja pakāpties uz otro pozīciju.

Latvijas izlases novembra spēļu grafiks:

11. novembris: izbraukuma pārbaudes spēle pret Sanmarīno;

14. novembris: Nāciju līgas D grupas mačs savā laukumā pret Fēru salām;

17. novembris: Nāciju līgas D grupas mačs izbraukumā pret Andoru.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārtsargi: Roberts Ozols, Kaspars Ikstens, Dāvis Ošs;

Aizsargi: Mārcis Ošs, Kaspars Dubra, Igors Tarasovs, Elvis Stuglis, Antonijs Černomordijs, Roberts Savaļnieks, Raivis Andris Jurkovskis, Krišs Kārkliņš, Vladislavs Sorokins, Ritvars Rugins;

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Eduards Emsis, Alvis Jaunzems, Jānis Ikaunieks, Andrejs Cigaņiks, Vladislavs Fjodorovs, Mārtiņš Ķigurs, Ingars Sarmis Stuglis, Eduards Tīdenbergs, Daniels Ontužāns, Vladimirs Kamešs;

Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis, Raimonds Krollis, Roberts Uldriķis, Dāvis Ikaunieks.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Leģendārais Nadals izcīna karjeras 1000. uzvaru