Atceļoties Covid-19 izraisītajam ārkārtas stāvoklim, pastāv iespēja, ka Latvijā no 10. jūnija varēs atsākties sporta sacensības. Ieturētā “par Sporta notikumi un totalizatori latvijā palēnām atsāk da

Sporta notikumi un totalizatori latvijā palēnām atsāk darbību

totalizatori

Atceļoties Covid-19 pandēmijas izraisītajam ārkārtas stāvoklim, pastāv iespēja, ka Latvijā no 10. jūnija varēs atsākties sporta sacensības. Ieturētā “paralīze” beigsies arī azartspēļu industrijā.

Latvijas vadošās komandas jau no 1. jūnija drīkst aizvadīt pilnvērtīgu treniņa procesu ar kontaktu, kas gan attiecas vienīgi uz treniņiem ārpusē. Sacensību rīkošana Latvijas teritorijā joprojām ir aizliegta, tāpēc sportisti izvēlas doties uz kaimiņvalstīm – Igauniju vai Lietuvu, kur ierobežojumi sportā palikuši vienīgi uz skatītāju skaitu.

Ceturtdienas preses konferencē Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele atklāja, ka no 10. jūnija tiks mīkstināti pulcēšanās ierobežojumi. Tādēļ pastāv liela iespēja, ka Latvija sekos kaimiņvalstu piemēram un ļaus sportistiem darīt savu darbu.

Medijos jau ziņots, ka Latvijas futbola virslīga vēlas startēt 15. jūnijā. Ierasto četru apļu vietā, plānots aizvadīt trīs, kas sāktos jūnijā un noslēgtos novembrī. Turklāt Optibet Virslīgas mājaslapā jau apskatāms spēļu kalendārs. 15. jūnijā ieplānotas trīs spēles. Iecerēts, ka RFS uzņems FK Ventspils, BFC Daugavpils tiksies ar FK Liepāju (kura vakar paziņoja par galvenā trenera Andreja Kaļiņina atlaišanu), kā arī čempions Riga FC spēkosies ar Valmiera FC. Kamēr ierobežojumi vēl ir spēkā, vairākas virslīgas komandas aizvadījušas pārbaudes spēles blakus valstīs.

Pagaidām skaidrāka nākotne ir Latvijas azartspēļu industrijai. Piektdienas sēdē Saeima neapstiprināja Jaunās konservatīvās partijas izvirzīto priekšlikumu, ka arī pēc ārkārtējās situācijas ir aizliegts organizēt azartspēles un izlozes, neskaitot interaktīvās azartspēles, skaitļu izlozes un momentloterijas. Līdz ar to pēc 9. jūnija atkal būs atļautas azartspēles, tai skaitā totalizatori, gan fiziskās lokācijās, gan internetā.

Izlasi arī mūsu rakstu par to, kas nepieciešams, lai kļūtu par profesionālu spēļu analītiķi?

Speletajiem.com komanda

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!