Sporta likmju analītiķis, kas 700 tūkstošus pārvērta 300 miljonos

Profesionāls sporta likmju veicējs, kas pārvērta 700 000 ASV dolāru ieguldījumu 300 miljonos. Šis ir viens pavisam interesants stāsts.

Amerikānis Metjū Benhems, kurš 1989. gadā absolvēja Oksfordas Universitāti un ieguva izglītību fizikā, nostrādāja 12 gadus finanšu jomā un kļuva par Amerikas Bankas viceprezidentu. Tomēr 2001. gadā viņš nolēma pilnībā mainīt savu karjeru. Benhems sāka strādāt sporta likmju kompānijā Premier Bet, kur uzkrāja zināšanas, lai 2004. gadā atvērtu pats savu sporta likmju analītikas uzņēmumu Smartodds. Ideja šim uzņēmumam bija pavisam vienkārša - klienti iegādājās Smartodds analizētās likmes un iemācās veidus, kā kļūt par veiksmīgu spēlētāju.

2007. gadā finanšu grūtībās nonāca futbola klubs Brentford, kas bija Benhema mīļākais klubs jau no bērnu kājas. Līdz ar to amerikānis piešķīra komandai 700 000 dolāru aizņēmumu, kura neatdošanas gadījumā klubs pienācās viņam. 2012. gadā viņš kļuva par futbola kluba īpašnieku.

Benhems izvēlējās pavisam citādāku taktiku, kā citi konkurentu kluba īpašnieki. Viņš iegādājās mazāku klubu no Dānijas Midtylland, kur atļāvās eksperimentēt ar dažādām analītiskām hipotēzēm. Un viņa taktikas strādāja - kamēr citi klubi atmeta nederīgus futbolistus, viņš tos paņēma savā paspārnē un deva iespēju, kas vairākos gadījumos atmaksājās ar desmitiem miljonu lielu peļņu.

Pāgājušajā nedēļā Brentford iekļuva Anglijas Premjerlīgā, kas nozīmē, ka klubs šobrīd ir vērts vairāk nekā 300 miljonus dolāru, taču, ja komanda spēcīgākajā līgā noturēsies arī uz nākamo sezonu, vienība saņems vairāk nekā 400 miljonus.

s

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!