LFS pirms 2020./2021. gada Latvijas florbola vīriešu virslīgas sezonas sākuma par obligātu prasību izvirzīja Covid-19 testa veikšanu visu komandu spē Septiņas florbola virslīgas komandas atsakās aizvadīt ie

Septiņas florbola virslīgas komandas atsakās aizvadīt ievadspēli

FK Kurši pret Ulbroku

Latvijas Florbola savienība (LFS) pirms 2020./2021. gada Latvijas florbola vīriešu virslīgas sezonas sākuma par obligātu prasību izvirzīja Covid-19 testa veikšanu visu komandu spēlētājiem un tās personāla pārstāvjiem. Uz to vairākas komandas reaģēja ar neizpratni un protestu. LFS savu nostāju nemainīja, tāpēc klubi šodien nosūtījuši atklātu vēstuli ar septiņu virslīgas komandu parakstiem, atsakoties doties laukumā šodien un rīt plānotajās spēlēs. Un ja esi viens no tiem, kuri jau paspēja salikt likmes, tad šoreiz nāksies pagaidīt kādu dienu ilgāk.

"Informējam, ka Elvi virslīgas komandas “Lekrings”, “Oxdog Ulbroka”, “SK Pārgauja”, “Irlava/Avant”, “Ķekava”, “Bauska” un “RTU/Rockets” (turpmāk Klubi) nepiedalīsies Latvijas 28.čempionāta florbolā spēļu kalendārā paredzētajās 1.kārtas spēlēs sakarā ar LFS 5.septembrī izsludinātajiem “Noteikumiem “Covid-19” izplatības mazināšanai Latvijas Florbola savienības (LFS) organizēto sacensību ietvaros” (turpmāk Noteikumi).

Uzskatām, ka Noteikumu pieņemšanai esošajā redakcijā nav bijis pamata, ņemot vērā valstī jau esošos ar “Covid-19” saistītos likumus un normatīvos aktus, kuri ir saistoši visiem sportistiem un organizācijām. Esam pārliecināti, ka vairākas Noteikumos noteiktās prasības ir pretrunā ar valstī spēkā esošajiem likumiem vai tiek aicināts tos pārkāpt.
Lai arī Klubi aicināja LFS uz plašāku šī jautājuma apspriešanu kopā ar čempionāta dalībniekiem, kā arī lūdza pamatot Noteikumu atsevišķu punktu būtību un jēgu, atbildes un iesaistīšanās no LFS puses nebija, vai tās bija uz emocijām un vienpersonisku pārliecību balstītas. Esam ļoti neapmierināti ar komunikācijas un lēmumu pieņemšanas veidu jautājumos, kas ir ārkārtas un neatbilst čempionāta Nolikumam, uz kura pamata komandas piesaka savu dalību sacensībām. Uzskatām, ka šādos gadījumos jābūt visu iesaistīto pušu iesaistei un viedokļu uzklausīšanai. Turklāt šāda lēmuma realizācijā jāparedz kolektīva atbildības un paredzamo izdevumu sadalīšana, LFS pilnībā uzņemoties to organizēt.

Klubi ir par Latvijas čempionāta sekmīgu un drošu norisi, vēlas veicināt florbola attīstību Latvijā, kā arī apzinās savu lomu Latvijas florbola sabiedrībā kā līderi un jūt lielu atbildību pret citiem Latvijas Florbola savienības biedriem, komandām, dalībniekiem un līdzjutējiem. Tāpēc ir pieņemts kolektīvs Klubu lēmums par piedalīšanos Latvijas 28.čempionātā un Noteikumu izpildi līdz čempionāta spēļu kalendārā paredzētajai 2.kārtai.

Aicinām LFS ņemt vērā šajā vēstulē pausto kritiku un ieteikumus, un paredzēt savu tiešu iesaistīšanos Noteikumos noteikto prasību organizēšanā pārējās Latvijas čempionāta līgās, kā arī turpmāk organizēt savu darbu plānveidīgi, sevišķi ārkārtas jautājumos, un ņemot vērā biedru un dalībnieku viedokļus, intereses un tiesības.

Klubu vārdā:
Andris Pīlups (Oxdog Ulbroka),
Kristaps Ozoliņš (Oxdog Ulbroka),
Artis Malkavs (Lekrings),
Andris Malkavs (Lekrings),
Monvīds Krastiņš (SK Pārgauja),
Ingus Laiviņš (SK Pārgauja),
Artis Zālmanis (Irlava/Avant),
Normunds Jansons (Irlava/Avant),
Ints Vancāns (Ķekava),
Normunds Grunckis (Bauska),
Imants Lastovskis (RTU/Rockets)

12.09.2020."

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Basketbola zvaigzne Durants par Porziņģi.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!