Rīgā norisināsies viss 2021. gada pasaules čempionāts hokejā

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) otrdien pieņēmusi ilgi apspriesto jautājumu par 2021. gada pasaules čempionāta norises vietu, nokļūstot pie kopsaucēja, ka turnīrs norisināsies tikai Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Pasaules čempionāts hokejā ar 16 valstsvienību dalību norisināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam. Vēl nav skaidrības par to, vai mačus varēs apmeklēt klātienē.

Jau ziņots, ka iepriekš čempionātu bija plānots rīkot gan Rīgā, gan Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, tomēr Aleksandra Lukašenko vadītajai valstij tika atņemtas rīkošanas tiesības drošības problēmu dēļ. Vēlāk mēļoja, ka Latvija čempionātu varētu rīkot kopā ar Dāniju un Slovākiju, cituviet pat izskanēja variants, kurā Rīga nebija iesaistīta. Pagājušajā nedēļā Rīgā bija ieradusies IIHF delegācija, kas nosprieda par labu Latvijai.

Latvijas valstsvienība spēlēs B grupā kopā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Kazahstānu un Itāliju, bet A grupā spekosies Baltkrievija, Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

Galvenā spēļu halle būs Arēna Rīga, kur spēkosies B grupas komandas, kā arī tiks aizvadīti divi ceturtdaļfināli, pusfinālu un fināla spēles. Otra maču vieta A grupai un diviem ceturtdaļfināliem būs Elektrum Olimpiskais centrs, kur tiks izveidots laukums ar 6000 sēdvietām. Daugavas stadionā uzceltais laukums būs treniņu vieta visām izlasēm. Jāpiemin, ka visas komandas dzīvos vienā viesnīcā.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Latvijas e-sportista 'YEKINDAR' komanda triumfē trešajā turnīrā pēc kārtas