​Latvijas čempionvienībai 'Riga' neizdevās pārvarēt UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtu, pamatlaika pēdējā minūtē ielaižot vārtus pret 'Riga' cīnās varonīgi, tomēr 90. minūtē neiztur 'Celti

'Riga' cīnās varonīgi, tomēr 90. minūtē neiztur 'Celtic' spiedienu

Riga FC pret Celtic

Latvijas čempionvienībai Riga neizdevās pārvarēt UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtu, pamatlaika pēdējā minūtē ielaižot vārtus pret slaveno Glāzgovas Celtic, atzīstot Skotijas titulētā kluba pārākumu ar rezultātu 0:1.

Pēc mača preses konferencē Koņevs atzina: "Laba spēle. Protams, sāpīgi pēdējā minūtē ielaist pretuzbrukumā, bet gribu teikt paldies puišiem, kuri atdeva sevi visu un izpildīja spēles plānu, kādu atbilstoši pretiniekam un savām spējām pieņēmām pirms spēles. Visu spēli pildījām šo plānu, nosedzām abus flangus, kas Celtic ir visbīstamākais ierocis, un centra zonas. Celtic acīmredzamu vārtu gūšanas iespēju nebija, taču līdz ar 30. numura [Žeremī Frimponga] iziešanu, no kura arī visvairāk bijos un domāju, ka viņš spēlēs jau no paša sākuma, bīstamās epizodes un vārti no labā flanga arī radās. Labi pārgājām pretuzbrukumos, bija labi iedīgļi un pašās beigās mums bija tāds pats moments kā Celtic - ja būtu izpildījuši nedaudz precīzāk, viss būtu varējis būt citādi. Taču šā nedaudz mums arī pietrūka - varbūt šo 93 miljonu [Skotijas komandas budžets]. Paldies puišiem, kuri parādīja ne tikai raksturu, bet arī visu savu prasmi un parādīja, ka arī Latvijas čempionāta komanda var spēlēt ar tādiem grandiem kā Celtic un pretendēt uz kādu rezultātu."

Par spīti garajam rīdzinieku rezervistu soliņam un leģionāru pieejamībai, Mihails Koņevs pamatsastāvā sūtīja piecus latviešu spēlētājus, kā arī uzbrukuma smailē sūtīja kopš jūlija beigām nespēlējušo ukraiņu futbolistu Romānu Debelko.

Kā jau bija gaidāms, par spēles ritējumu vairāk vai mazāk rūpējās viesi no Skotijas, kuri bija izteikti dueļa favorīti. Tomēr Riga neieciklējās uz aizsardzību jeb neuzlika, futbola aprindās saukto, autobusu. Rīdzinieku stūrmanis Koņevs pirmsspēles preses konferencē atzina: "Spēlēt pret Celtic ar zemu aizsardzību būtu pašnāvība."

Mača beigu statistikā redzams, ka Celtic bumbas kontrole bija 60% pret rīdzinieku 40%. Viesi izpildīja 16 sitienus, no tiem septiņi sasniedza Roberta Ozola sargātos vārtus. Savukārt Rīgas klubs skotu cietoksni apdraudēja trīssreiz, vārtu rāmī ar sitieniem neatzīmējoties.

Lai gan viesu komanda bumbu kontrolēja vairāk, bīstamākais moments pie Rīgas kluba vārtiem pirmajā puslaikā izvērtās vien 39. minūtē, kad Raiens Kristijs pa malu ielauzās soda laukumā, bet sitiena vietā izdarīja piespēli savam partnerim Jerēmi Frimpongam. Viņu apsteidza un briesmas noslāpēja Ritvars Rugins.

Otrajā puslaikā spēles ritējums bija līdzīgs jau pirmajās 45 minūtēs redzētajam - Skotijas grands spieda Latvijas klubu, uz ko Koņeva komanda atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem. Lai gan Celtic vairākas reizes bija ļoti tuvu vārtu guvumam, Latvijas čempions prasmīgi aizstāvējās līdz pat mača 90. minūtei, kad viesi guva uzvaras vārtus.

82. minūtē laukumā uznākušais Norvēģijas pārstāvis Mohameds Eljunusi bija pirmais pie bumbas pēc piespēles no labās laukuma malas, raidot bumbu garām Ozolam - 1:0.

Līdz ar to rīdziniekiem šīs sezonas Eirokausi ir noslēgušies, bet Celtic ceļu uz grupu turnīru turpinās pret Sarajevo-Buducnost pāra uzvarētāju.