RFS Latvijas kausā dosies uz Ventspili, liepājnieki uzņems Pertijas 'Valmieru'

Viensviens Latvijas futbola kausa izcīņā piektdien, 23. oktobrī, tika izlozēti pusfināla pāri. Par ceļazīmi uz turnīra finālu spēkosies titula turētāji RFS, kas dosies izbraukumā pie Ventspils futbolistiem, kamēr Liepāja uzņems Valmiera vienību.

Izlozes sākumā tika noskaidroti pusfināla mājinieki - Ventspils un Liepāja. Lai gan sākotnēji mājinieku statusā ielozēja Valmieras klubu, saistībā ar to, ka Kurzemes komanda iepriekšējo maču aizvadīja izbraukumā, mača mājinieku statusu piešķīra liepājniekiem. Pusfināli notiks nākamajā trešdienā, bet Latvijas futbola kausa fināls notiks 8. novembrī Ventspilī.

2020. gada Latvijas kausa pusfinālā iekļuvušas trīs komandas, kas spēlējušas pēdējos trīs finālos. Liepāja 2017. gadā izcīnīja uzvaru, gadu vēlāk Ventspils palika otrajā pozīcijā, bet pērn titulu virs galvām cēla RFS futbolisti. Visvairāk kausu no šīm komandām ir ventspilniekiem - septiņi.

RFS futbolisti kausa izcīņas iepriekšējā kārtā Rīgas derbijā ar 3:2 izcīnīja uzvaru pret divkārtējo Latvijas Virslīgas čempioni Riga FC. Divus vārtus guva Darko Lemajičs. Tikmēr Liepāja ceturtdaļfinālā izbraukumā ar 3:1 pārliecinoši apspēlēja Jūrmalas Spartaks vienību. Tamaza Pertijas skolotie valmierieši savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Tukums/2000 spēlētājus. Vienīgos vārtus mača kompensācijas laikā pēc skaista brīvsitiena guva Ēriks Punculs. Negaidīti grūtu cīņu piedzīvoja Ventspils, kas Jelgavā nespēja gūt vārtus spēles pamatlaikā, uzvaru nodrošinot vien pēcspēles sitienu sērija, izcīnot uzvaru ar 4:3.

No 1936. gada Latvijas kausa izcīņā triumfējuši 38 dažādi klubi, bet kopš neatkarības atgūšanas divpadsmit. Turnīra uzvarētājs saņem ceļazīmi uz nākamās sezonas Eirokausu kvalifikāciju.

Viensviens Latvijas futbola kausa izcīņas pusfināla pāri:

Ventspils - RFS;

Liepāja - Valmiera.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Nosaukti basketbola izlases kandidāti, to skaitā arī Pasečņiks.