Rešforda vēlais gols izrauj 'United' uzvaru Parīzē

Markuss Rešfords

Ar astoņiem mačiem otrdien, 20. oktobrī, aizsākās UEFA Čempionu līgas jaunās sezonas grupu turnīrs. Atklāšanas dienā futbola entuziastu acis, galvenokārt, bija vērstas uz pērnās sezonas finālistes Parīzes Saint-Germain un Mančestras United dueli, kurā spēcīgāki izrādījās angļi. Tikmēr pārliecinošu uzvaru izcīnīja Lionela Mesi pārstāvētā Barcelona, kā arī bez Krištianu Ronaldu spēlējošā Turīnas Juventus.

Lielu uzvaru izbraukumā izcīnīja sezonu ar mainīgu sniegumu uzsākušais Mančestras United klubs, kas izbraukumā ar 2:1 pārspēja pērnos finālistus PSG. Par spēles varoni 87. minūtē kļuva angļu vienības jaunais talants Markuss Rešfords, kurš no aptuveni 15 metru attāluma izdarīja uzvaru nesošu sitienu vārtu apakšējā stūrī.

Pirmo uzvaru pie Juventus stūres Čempionu līgā izcīnīja itāļu speciālists Andrea Pirlo, kura komanda ar 2:0 apspēlēja futbolistus no Māra Verpakovska kādreizējā kluba Kijevas Dinamo. Turīnas klubam nācās iztikt bez sava līdera Krištianu Ronaldu, kurš šobrīd veseļojas no Covid-19 slimības. Pirlo pārsteidza futbola sekotājus ar to, ka starta sastāvā neatrada vietu talantīgajam argentīnietiem Paulo Divalam, tomēr laida viņu laukumā spēles otrajā daļā. Abus vārtus Juventus guva mača otrajā puslaikā, divreiz precīzam esot Alvaro Moratam.

Tikmēr Lionela Mesi Barcelona pārliecinoši ar 5:1 sagrāva viesus no Ungārijas kluba Ferencvaros. Argentīnietis guva Spānijas granda pirmos vārtus, tādējādi uzstādot jaunu Eiropas futbola rekordu - viņš guva vārtus jau 16. Čempionu līgas sezonā pēc kārtas. Ar golu Barselonas komandā atzīmējās pieci dažādi futbolisti. Tomēr svarīgi pieminēt, ka nākamo maču nāksies izlaist Barcelona aizsargam Žerāram Pikē, kurš mača 68. minūtē pārkāpa noteikumus savā soda laukumā, nopelnot sarkano kartīti, kā arī 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem.

Savukārt Itālijas A sērijas klubs Lazio ar 3:1 savā laukumā apspēlēja Dortmundes Borrusia. Lai gan Vācijas grands vairāk kontrolēja bumbu (61% pret 39%) un izdarīja vairāk sitienu pa vārtiem (7 pret 5 vārtu rāmī), vienīgo precīzo sitienu mājinieku vārtos 71. minūtē raidīja norvēģu jaunā zvaigzne Erlings Holanns.

Čempionu līgas grupu turnīrs ar astoņiem citiem mačiem turpināsies jau trešdien, 21. oktobrī.