Porziņģis stāsta par savu atlabšanas procesu pēc traumas

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas Mavericks latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis kluba mājaslapā publicētajā intervijā atzīst, ka atkopšanās progress pēc meniska plīsuma ir jūtams ar katru dienu.

Porziņģis NBA izslēgšanas turnīra sērijās pirmajā mačā pret Losandželosas Clippers guva meniska traumu. Latvietim 10. oktobrī tika veikta operācija, bet atlabšanai nepieciešamais laiks netika noteikts. Aptuvenais rehabilitācijas laiks varētu būt trīs līdz četru mēnešu garš. Tāpat šonedēļ kluba ģenerālmenedžeris Donijs Nelsons apstiprināja, ka Porziņģis sezonas sākumā nevarēs palīdzēt komandai.

"Sešas dienas nedēļā strādāju pie savas rehabilitācijas, stiprinot muskuļus. Ja salīdzina ar krustenisko saišu plīsumu, tad šoreiz dienu no dienas var just progresu. Rehabilitācija pēc krustenisko saišu traumas bija kā ceļojums tuksnesī. Tagad kustos ātrāk, atkopjos ātrāk un jūtos labi," intervijā ar Mavericks atzina Porziņģis.

"Domāju, ka esmu diezgan tuvu tam, lai sāktu izpildīt metienus. Iespējams varētu jau tagad. Esam piesardzīgi, nesteidzamies, bet esmu diezgan gatavs metieniem un jau nevaru sagaidīt, kad man atļaus darīt vairāk. Taču jābūt gudram un pacietīgam."

Arī pats basketbolists nezina, kad atgriezīsies laukumā. "Vienīgais, ko zinu - atkopjos labi un tā ir pati svarīgākā lieta. Gribētu spēlēt pēc iespējas ātrāk un daru visu nepieciešamo, lai tas notiktu. Esmu labās rokās un par to pārāk daudz nedomāju. Man apkārt ir lieliski cilvēki, kuri man ļaus spēlēt tikai tad, kad tam būšu gatavs,"

"Bija kontakts. Ja pareizi atminos, gāju pēc atlēkušās bumbas," Porziņģis atminas epizodi, kurā guva savainojumu. "Sajutu nelielas sāpes un viss. Pēc spēles adrenalīna līmenis kritās un mans ķermenis kļuva relaksēts, patiešām to sajutu. Biju pārliecināts, ka jāspēlē nākamais mačs. Biju gatavs ziedot visu un to arī darīju. Dažas spēles to pacietu, taču beigās sapratu, ka nav jēgas riskēt, citādāk situācija kļūtu vēl sliktāka. Domāju, ka pieņēmām pareizo lēmumu."

"Meniska plīsums bija ļoti nepatīkams, jo tobrīd spēlējām izslēgšanas spēlēs ar izredzēm uzvarēt sēriju. Tajā brīdī tas bija smagi. Kad apzinājos, ka neko tur nevaru ietekmēt, koncentrējos tikai uz to, kā pēc iespējas ātrāk atgriezties laukumā. Aizvadīju pāris mačus, bet vienā brīdī ar ārstiem sapratām, ka ilgtermiņā svarīgi ir tas, lai es tajā brīdī nespēlētu. Ja salīdzina ar krustenisko saišu plīsuma rehabilitāciju, tad šī ir krietni vieglāka," uzsver basketbolists.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. NBA draftā ar pirmo numuru izvēlas aizsargu Edvardsu

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!