Porziņģis iekļauts bagātāko sportistu sarakstā

Porziņģis bagātāko sportistu saraksts

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis iekļauts žurnāla Forbes tradicionālajā pētījumā par 100 pelnošākajiem planētas sportistiem. Sportistus izsijā, ņemot vērā viņu algu un prēmiju apmērus, kā arī nopelnīto summu no sponsoru un reklāmu līgumiem.

Ar nopelnītiem 20,5 miljoniem ASV dolāru algā un četriem miljoniem citos ienākumos, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas Mavericks pārstāvis Kristaps Porzinģis ir 78. vislabāk apmaksātais planētas sportists. Kopumā topā iekļauti 35 NBA sportisti, apmaksātākais no tiem ir ar 88,2 miljoniem ASV dolāru ir Lebrons Džeimss, viņam ar 74,4 miljoniem seko Stefans Karijs, bet trijnieku noslēdz Kevis Durents (63,9). Starp visiem Eiropas sportistiem latvietis ieņem 19. pozīciju, bet starp Eiropas basketbolistiem Porzinģis ir otrajā vietā. Par viņu vairāk pelna cits NBA spēlētājs no Grieķijas – Janis Adetokunbo, kurš gada laikā savu kontu papildinājis ar 47,6 miljoniem dolāru.

Forbes aprēķinos par pasaulē vislabāk apmaksātāko sportistu pirmo reizi vēsturē kļuvis Šveices tenisists Rodžers Federers.

Federers

Viņa kopējie ienākumi pērn sasniedza 106,3 miljonu dolāru. Leģendārais tenisists aiz sevis atstāja Turīnas Juventus līderi Krištianu Ronaldu, kurš nopelnījis 105 miljonus, bet trijnieku ar 104 miljoniem noslēdz Argentīnas futbolists Lionels Mesi.

Sarakstā iekļuvušas arī divas sievietes – japāņu tenisa zvaigzne Noami Osaka un Amerikas tenisa spēlētāja Serēna Viljamsa.

Osaka

Naomi Osaka ar nopelnītiem 37,4 miljoniem ieņem kopvērtējuma 29. vietu, bet Serēna Viljamsa ar 36 miljoniem ierindojas četras pozīcijas zemāk.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstus par Latvijas labākajiem futbolistiem, hokejistiem un basketbolistiem.

Speletajiem.com kazino komanda