Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Dalasas ​Mavericks​ savā laukumā ar 113:11 Latviešu basketbolists guva 16 punktus

Porziņģim zema precizitāte 'Mavericks' zaudējumā pret Denveru

Kristaps Porziņģis diskutējot ar tiesnešiem

Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Dalasas Mavericks savā laukumā ar 113:117 (31:38, 27:32, 36:22; 19:25) piekāpās Denveras Nuggets.

Kristaps Porziņģis izlaida iepriekšējo maču pret Rodiona Kuruca pārstāvēto Hjūstonas Rockets, kurā Mavericks piedzīvoja necerēti lielu sakāvi ar 108:133. Šonakt latvietis laukumā pavadīja 32 minūtes un 57 sekundes, to laikā gūstot 16 punktus, savācot sešas atlēkušās bumbas, padodot vienu rezultatīvu piespēli, vienreiz pārtverot bumbu un bloķējot vienu pretinieku metienu.

Porzinģis iemeta tikai vienu no astoņiem trejačiem, trāpīja piecus no desmit divpunktu metieniem, bet no soda metienu līnijas bija precīzs trijās no četrām reizēm. Viņš pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja piecas piezīmes. Liepājnieks spēli noslēdza ar trešo sliktāko +/- rādītāju komandā - mīnus 14.

Pēc puslaika mājinieki atradās iedzinējos ar 58:70. Tomēr jau no trešās ceturtdaļas sākuma Mavericks bija sākusi daudz labāk strādāt aizsardzībā, kas arī apbalvoja ar attiecīgu rezultātu. Trešā ceturkšņa otrajā pusē nesportisku piezīmi pret Timu Hārdaveju nopelnīja Nuggets aizsargs Džamals Marejs, kurš par sitienu starp kājām tika noraidīts līdz mača beigām. Pēc notikušā situāciju steidza izmantot Mavericks basketbolisti, kas četras reizes pēc kārtas veicināja pretinieku turnoverus, bet īpaši rezultatīvs bija Hārdavejs, kurš ceturksnī guva 16 punktus. Pēdējā ceturtdaļā Dalasas komanda devās ar divu punktu vadību - 94:92.

Tomēr noslēdzošajā ceturtdaļā Rika Kārlaila trenētā vienība nespēja noturēt ieņemto kursu. Porziņģis laukumā devās trīs minūtes līdz spēles beigām pie rezultāta 106:109. Latvietim neizdevās pastiprināt komandas spēli, šajā periodā gūstot tikai vienu punktu, bet pieļaujot divas kļūdas visai nozīmīgās epizodēs, kā arī nopelnot divas piezīmes.

Rezultatīvākais Dalasas kluba rindās bija slovēnis Luka Dončičs, kurš 39 minūtēs iemeta 35 punktus (1p. 10/10, 2p. 8/15, 3p. 3/8), savāca 11 bumbas zem groziem un apdāvināja partnerus ar 16 rezultatīvām piespēlēm, tādējādi tiekot pie sava sestā šīs sezonas triple-double. Labu spēli aizvadīja arī Tims Hārdavejs, kurš guva 19 punktus.

Savukārt Nuggets uzvaru ar 30 punktiem kaldināja Maikls Porters, kurš trāpīja sešus tālmetienus. Denveras līderis Nikola Jokičs guva 20 punktus un desmit bumbas zem groziem, tādējādi atzīmējoties ar double-double visās 17 līdz šim aizvadītajās spēlēs šosezon. Serbijas basketbolists visai bieži nospēlēja nedroši, mača gaitā pieļaujot sešas kļūdas.

Šis bija Mavericks otrais zaudējums pēc kārtas un devītais šosezon aizvadītajos 17 mačos. Porziņģa klubs ieņem Rietumu konferences desmito pozīciju.

Tikmēr citos NBA mačos: Detroitas Pistons ar 119:104 apspēlēja Filadelfijas 76ers, Indianas Pacers ar 129:114 uzvarēja Toronto Raptors, Orlando Magic ar 117:108 pārspēja Šarlotes Hornets, Bruklinas Nets izcīnīja uzvaru pār Maiami Heat ar 98:85, Klīvlendas Cavaliers ar 108, 115 atzina Losandželosas Lakers pārākumu, Čikāgas Bulls ar 103:119 piekāpās Bostonas Celtics, Goldensteitas Warriors ar 130:108 iznīcināja Minesotas Timberwolves, bet Oklahamsitijas Thunder bija pārāka par Portlendas Trail Blazers ar 125:122.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Gulbis Francijas 'Challenger' turnīrā piedzīvo desmito neveiksmi pēc kārtas