Pieredzējušais futbola izlases kapteinis Andris Vaņins noslēdzis futbolista gaitas


Latvijas izlases ilggadējais balsts un līderis Andris Vaņins pievienojies Šveices augstākās līgas kluba Sion vārtsargu treneru štābam, tādējādi noslēdzot savas futbolista gaitas.

Vien augusta sākumā Latvijas izlases ilggadējais vārtu vīrs sarunā ar portālu Sportacentrs.com norādīja: "Šobrīd pavadu laiku ar ģimeni un izskatu piedāvājumus. Ir bijuši vairāki. Ja būs kāds labs piedāvājums, tad esmu motivēts turpināt karjeru. Tomēr, ja nebūs interesanta piedāvājuma, beigšu spēlēt. Paigaidām nekas konkrēts nav piedāvāts." Turklāt citās intervijās Vaņins nenoliedza, ka varētu pievienoties arī kādam Latvijas futbola virslīgam klubam.

Acīmredzot futbolistam uz galda netika nolikts interesants piedāvājums, tāpēc pieredzes bagātais vārtsargs pievienojies Šveices klubam Sion, ko pats savulaik pārstāvējis no 2009. līdz 2016. gadam, vārtos stājoties aptuveni 250 spēlēs un divreiz izcīnot Šveices kausu. Sion vienību šobrīd pārstāv arī latviešu uzbrucējs Roberts Uldriķis. Savas pēdējās četras profesionālā futbolista sezonas vārtu vīrs aizvadīja citā Šveices augstākās līgas klubā Zurich, kā sastāvā izcīnīja arī savu trešo karjeras triumfu Šveices kausā.

Sion klubā Vaņins pievienojies jaunā galvenā trenera Fabio Groso komandai, asistējot vārtsargu trenerim Pjēram De Kalbermatenam.

Karjeru Vaņins uzsāka Latvijas klubā FK Ventspils. Turpinājumā izmēģināja veiksmi arī Krievijā FK Moskva rindās, tomēr pēc diviem gadiem atkal atgriezās savā tēvzemē. Vaņina kontā ir arī trīs Latvijas virslīgas čempiontituli un viens Latvijas kausa triumfs. Kopš minētā 2009. gada viņa karjera sākās Šveicē, kur tā arī noslēdzās kā izcili nospēlēta pokera spēle.

Vaņins ir aizvadījis 100 mačus Latvijas izlases kreklā, turklāt piecas reizes atzīts par valsts labāko futbolistu - 2008., 2013., 2015., 2016. un 2017. gadā.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Spēlē anonīmi! Kā to paveikt 2020. gadā?