Pasaules sportisti iestājas pret rasismu

Rasisms sportā

Sportisti aizvien vairāk iestājas pret rasismu

Rasisms gan amatieru, gan profesionālā sporta līmenī vienmēr ir bijusi ļoti apspriesta un aktuāla problēma. Pēc jau medijos ziņotā Amerikā notikušā incidenta starp policistu un Džordžu Floidu, kurā melnādainais vīrietis gāja bojā, vai var pat teikt – tika nogalināts, cilvēki no visām pasaules malām atklāti sākuši runāt par rasismu un tā izskaušanu, kustībai pievienojušies arī daudzi profesionāli sportisti.

Uz traģisko Floida slepkavību, kas izraisīja milzīgus protestus Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī satricināja pārējo pasauli, reaģēja arī Anglijas futbola premjerlīgas kluba Mančestras City spēlētājs Rahīms Sterlings. Futbolists jau iepriekš vairākkārt runājis par rasismu profesionālajā futbolā, bet šoreiz sportists vēršas tieši pie Anglijas futbola rasu nevienlīdzības problēmas. Sterlings uzsver: “Premjerlīgā ir aptuvenu 500 futbolisti, trešdaļa no tiem ir melnādainie. Bet melnādainie nav bieži redzami Anglijas futbola augstākos amatos, turklāt reti sastopami arī treneru korpusos.” Futbolists uzsver, ka visu rasu pārstāvjiem ir jābūt vienlīdzīgām iespējām ieņemt augstus amatus.

Britu čempions smagajā svarā boksā Entonijs Džošua piedalījās Black Lives Matter protesta gājienā savā dzimtajā pilsētā Vatfordā, un veica uzrunu vairāku simtu cilvēku priekšā. Viņš rasismu pielīdzināja pandēmijai. “Tas ir aizgājis par tālu, ārpus kontroles rāmjiem. Un es nerunāju par Covid-19,” atzina sportists. “Vīruss, par ko es runāju, ir rasisms.

Arī vairāki Latvijas sportisti sociālajos tīklos izrādīja savu nostāju pret notiekošo. Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas Wizards pārstāvošais latvietis Dāvis Bertāns sociālajā tīmekļa vietnē Instagram publicēja attēlu, kurā identificējas ar pārējiem protestētājiem, komentārā minot: “Es iestājos par saviem brāļiem. Vienota cilvēce var nodrošināt labāku nākotni mūsu bērniem!”

Neskaitāmi citi atpazīstami sportisti arī atklāti runājuši par šo problēmu, cenšoties to izskaust. Arī Speletajiem.com komanda iestājas par vienlīdzību.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu par Latvijas futbola spīdekļiem.