Par spīti plosošajam vīrusam 'ģērbtuvēs', 'Dinamo' atgriežas ar uzvaru pēcspēles metienos

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas spēlē Latvijas klubs Rīgas Dinamo savā laukumā ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā pārspēja viesus no Minskas Dinamo. Mājinieku sastāvā debitēja deviņi hokejisti.

Rīgas Dinamo aizvadīja pirmo spēli pēc komandai noteiktās karantīnas, bet laukumā bija atļauts doties tikai tiem hokejistiem, kuriem nevienā mirklī nav bijušas pozitīvas Covid-19 analīzes. Rīdzinieku rindās debiju piedzīvoja trīs ārzemnieki - somu aizsargs Tonijs Sunds, krievu uzbrucēji Jevgenijs Gračovs un Genādijs Stoļarovs. Tomēr ar ārzemju hokejistu pienesumu nebija gana, lai aizpildītu iztrūkstošo spēlētāju neesamību, tāpēc sastāvā bija piesaistīti arī junioru komandas HK Rīga spēlētāji.

Līdz ar to, mačā pret Minskas Dinamo, debiju piedzīvoja 18 gadus vecie Gustavs Millers un Gļebs Prohorenkovs, kā arī 19 gadus vecie Ņikita Mateiko, Miks Tumānovs, Kārlis Bucenieks un Rūdolfs Polcs.

“Spēlēt pēc divu nedēļu pārtraukuma bija grūti," atklāja rīdzinieku galvenais treneris Pēteris Skudra. "Bija skaidrs, ka kļūdas būs, bet galvenais bija nebaidīties spēlēt hokeju. Paldies jaunajiem spēlētājiem par viņu ieguldījumu. Viņu ritms ir daudz labāks nekā mūsējais, un viņi ir malači. Vakar aizvadīja treniņu kopā ar mums, šodien jau devās laukumā. Taktiskās nianses, ko prasījām, viņi izpildīja. Mēs sekojam līdzi jaunajiem, un profesionālajā hokejā viss ātri mainās. Viņi tika pie iespējas."

Pēc ierašanās Rīgā, vairākas pozitīvas Covid-19 analīzes tika konstatētas arī viesu komandas, tāpēc uz Minskas soliņa nevarēja atrasties neviens no treneriem. Viņu pienākumus uzņēmās Baltkrievijas Hokeja federācijas vadītājs Dmitrijs Basovs. Divi robi bija arī viesu aizsardzībā, jo spēli nācās izlaist amerikānim Brenanam Menelam un zviedram Adamam Alkvistam.

Par spīti novājinātajam sastāvam, rīdzinieki aizvadīja visai cienījamu maču, pašās spēles beigās izlīdzinot rezultātu, aizvedot komandu līdz papildlaikam. Mača gaitā Dinamo izpildīja 31 metienu pa pretinieku vārtiem, kamēr viesi no Minskas veica 33 raidījumus. Vārtus Latvijas kluba labā guva Pāvels Černovs, Metjū Majone un debitants Gļebs Prohorenkovs.

Komandas nespēja noskaidrot uzvarētāju arī noteiktajā pagarinājumā, tāpēc punkti tika dalīti pēcspēles metienu sērijā. Uzvaras bullīti rīdzinieku labā guva Pāvels Černovs. Tā bija Dinamo otrā uzvara astoņos mačos.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Levandovskis kronēts par UEFA gada labāko spēlētāju