Pirmdien, 14. septembrī, dalību Romas WTA ​Premier 5 ​turnīrā uzsāka abas vadošās Latvijas tenisistes Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova. Ostapenko un Sevastova nepārvar Romas 'Premier 5' turnīra

Ostapenko un Sevastova nepārvar Romas 'Premier 5' turnīra pirmo kārtu

ostapenko

Pirmdien, 14. septembrī, dalību Romas WTA Premier 5 turnīrā uzsāka abas vadošās Latvijas tenisistes Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova. Valsts otrā rakete Sevastova (WTA 46.) pirmās kārtas mačā negaidīti ar 2-6, 3-6 piekāpās Itālijas pārstāvei Jasmīnei Paolīni, kura ierindojas tenisa ranga 99. pozīcijā. Zaudējuma rūgtumu sajuta arī Ostapenko (WTA 43.), kura ar 4-6, 3-6 piekāpās Polijas tenisistei Magdai Linetei (35. WTA).

Tikai stundu un sešas minūtes garajā mačā Sevastova neuzvarēja nevienu savas serves geimu, kopumā piecas reizes laužot pretinieces servi. Liepājniece šīs sezonas tūres desmit mačos spējusi uzvarēt vien reizi.

Duelis jau no sākuma iegriezās neierastā gultnē, pretiniecēm pieļaujot daudz kļūdu un uzrādot maz kvalitātes. Sevastova pēc 0-2 spēja lauzt pretinieces servi, taču divas reizes pēc kārtas palika bez punktiem savos serves geimos. Līdz ar to likumsakarīga uzvara pirmajā setā bija itālietes kontā.

Arī otrais sets bija pavisam neikdienišķs, jo abas tenisistes kopā zaudēja septiņus serves geimus pēc kārtas. Savu servju neveiksmju sērija gan noslēdzās ar Paolīnī snieguma nostabilizēšanos un uzvaru mačā.

Kopumā Sevastova guva 38 punktus, trieca tikai sešus netveramus sitienus un pieļāva 15 nepiespiestās kļūdas.

Tikmēr Latvijas pirmās raketes Jeļenas Ostapenko mačs sākās stundu vēlāk. Viņa oficiālos mačos nebija piedalījusies kopš 26. februāra, kas ir gandrīz septiņus mēnešus ilgs periods.

Pirmajā setā Ostapenko nonāca ātrā 3-1 vadībā, taču turpinājumā viņa zaudēja četrus geimus pēc kārtas. Izlieto vairs nesavācot, visas cerības tika atliktas uz otro setu.

Otrais sets gan iesākās ne pārāk pozitīvi, latvietei zaudējot savā serves geimā un esot iedzinējos ar 0-2. Tomēr Ostapenko lauza pretim, izlīdzinot seta ritējumu. Taču jau ierastā latvietes problēma ar servju precizitāti neļāva pacīnities par uzvaru. Viņa spēlē pieļāva 15 dubultkļūdas un realizēja vien 39% pirmo servju. Un diemžēl kazino grāvēja cienīgu maču Ostapenko piekāpās pretiniecei.

Sevastova un Ostapenko nākamnedēļ plāno startēt Strasbūras International turnīrā, bet 27. septembrī sāksies sezonas pēdējais Grand Slam turnīrs French Open.

Izlasi mūsu nākamo rakstu. Dinamo pašā mača galotnē izlaiž divu vārtu pārsvaru un piekāpjas papildlaikā.