Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 43.) sezonas pēdējo Grand Slam turnīru French Open otrdien, 29. septembrī, uzsāka ar uzvaru, pirmās kārtas Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru pārtrauc neveiksmju sēr

Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru pārtrauc neveiksmju sēriju Parīzē

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 43.) sezonas pēdējo Grand Slam turnīru French Open otrdien, 29. septembrī, uzsāka ar uzvaru, pirmās kārtas mačā tikai 62 minūšu laikā ar 6-2, 6-1 sagraujot amerikānieti Medisonu Brengli (WTA 78.).

Ostapenko Francijas atklātajā čempionātā nebija izcīnījusi uzvaru kopš 2017. gada, kad viņa dominēja visā turnīrā, izcīnot savu pirmo un pagaidām vienīgo Grand Slam titulu. Iepriekšējos divos gados latviete bija izstājusies jau čempionāta pirmajā kārtā.

Pirmais sets bija kļūdām piesātināts, iesākoties ar piecu breiku sēriju. Kopumā pirmajā setā Ostapenko pretinieces servi lauza četras reizes, kamēr latvietei servi atņēma divreiz. Pirmajā setā rīdziniece izdarīja 29 netveramus sitienus, kā arī pieļāva 25 nepiespiestās kļūdas.

Amerikas tenisiste Brengle 2. seta vienīgo geimu uzvarēja ar savu servi pie rezultāta 0:2, kad kļūdu sitienā pieļāva Ostapenko. Pirmajos divos geimos pretiniece spēja gūt tikai vienu punktu. Noslēdzošais sets bija vēl pārliecinošāks latvietes izpildījumā, setā dominējot ar graujošo 6-1.

Aizsardzības tenisu spēlējošā Brengle varēja piedzīvot vēl lielāku sagrāvi, taču Ostapenko mača gaitā izpildīja 37 nepiespiestās kļūdas. Pretiniece bez Ostapenko palīdzības spēja gūt tikai desmit punktus. Latvijas pirmā raketei tīri uzvarētajās izspēlēs bija pārsvars ar 46:6.

Otrajā kārtā Ostapenko tiksies ar planētas ceturto raketi no Čehijas Karolīnu Pliškovu, kas pirmajā mačā pamocījās ar ēģiptieti Majaru Šerifu (WTA 172.), kura čempionātā iekļuva pēc piedalīšanās kvalifikācijas sacensībās. Turnīrā ar otro raketi izsētā Pliškova izcīnīja uzvaru ar 6-7 (9:11), 6-2, 6-4.

Parīzē notiekošajā turnīrā šogad nepiedalās Latvijas otra spēcīgākā tenisiste Anastastija Sevastova (WTA 48.).

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Skonto' pret 'Barcelona' - kā pirms 23 gadiem rīdzinieki pakutināja nervus Spānijas grandam.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!