Nosaukti basketbola izlases kandidāti, to skaitā arī Pasečņiks

Anžejs Pasečņiks

Latvijas Basketbola savienība (LBS) publiskojusi 24 kandidātu sarakstu, no kuriem 14 nākamo mēnesi dosies uz 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm Bosnijā un Hercegovinā. Kandidātu sarakstā iekļauts arī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Vašingtonas Wizards spēlētājs Anžejs Pasečņiks.

“Eirolīgas spēles paredzētas 26. un 27. novembrī," atzina Latvijas vīriešu izlases koordinators Emīls Toms. "Covid-19 pandēmija vēl vairāk sarežģījusi jebkādus plānošanas un komunikācijas procesus. Šie apstākļi kopā ar iepriekšējo negatīvo pieredzi liek būt reālistiem un gatavoties cīnīties bez Eirolīgas spēlētāju palīdzības. Tomēr izsaukumi tiks aizsūtīti gan 24 nosauktajiem, gan arī Eirolīgas klubu spēlētājiem. Patīkamu pārsteigumu gadījumā koriģēsim pieteikumu.”

Šajā laikā pieejami ir NBA spēlētāji, taču iespējas pievienoties valstsvienībai ietekmē dažādi blakusapstākļi. Kristaps Porziņģis rehabilitējas pēc savainojuma, Dāvis Bertāns gatavojas slēgt jaunu līgumu, Rodions Kurucs uzturas ASV. Pirmdien LBS vadītāji tiksies ar Anžeju Pasečņiku, kurš iepriekš izteicis vēlēšanos palīdzēt.

Latvijas valstsvienība turnīru sākusi ar diviem zaudējumiem. 27. novembrī plānota spēle pret Grieķijas (2 uzvaras) izlasi, bet divas dienas vēlāk pret vietējo Bosnijas un Hercegovinas vienību (1-1). Vēl Latvijas grupā ir Bulgārijas izlase (1-1). Turnīrs noslēgsies februāri, kad gaidāms vēl viens sabrakums. FInālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas.

Latvijas valstsvienības kandidātu sarakstā pārstāvētas četras Latvijas komandas, Spānijas, Itālijas, Krievijas, Igaunijas, Polijas, Kazahstānas un Baltkrievijas komandas, kā arī NBA. Trīs spēlētāji valstsvienībā aizvadījuši vairāk par 100 spēlēm (Jānis Blūms 170, Kaspars Bērziņš 120, Mārtiņš Meiers 107), bet potenciāls debitants ir tikai viens (Kristers Zoriks). FIBA noteikumi paredz, ka paplašināto pieteikumu var koriģēt līdz 15. novembrim, tāpēc tiek turpināti nepieciešamie priekšdarbi, apzinot arī Eirolīgas klubu spēlētāju iespējas pievienoties valstsvienībai.

Latvijas valstsvienības 24 spēlētāju kandidātu saraksts:

LV basketbola kandidātu saraksts


Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Shakhtar' šokē Madridi, uzvara arī titula turētājiem