NHL vienojušies par sezonas sākuma datumu un izspēles kārtību

Nacionālā hokeja līgas (NHL) un Spēlētāju asociācija noslēgusi vienošanos par nākamās sezonas sākšanos 2021. gada 13. janvārī. Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 56 spēles.

NHL komandu treniņnometnes sāksies 3. janvārī, bet sezonas pirmizrāde ieplānota 13. janvārī. Čempionāts norisināsies līdz 8. maijam, tādējādi nepārklājoties ar 2021. gada pasaules čempionātu, kas norisināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam, daļai norisinoties Latvijā.

NHL Spēlētāju arodbiedrības vadītājs Donalds Fērs atklāja: "Spēlētāji ir priecīgi, ka beidzot esam vienojušies par nākamās sezonas norisi, kas būs savādi unikāla, bet tajā pašā laikā aizraujoša gan līdzjutējiem, gan spēlētājiem."

Pasaules spēcīgākajā hokeja līgā gaidāmajā sezonā spēlēs pieci latvieši - Kolumbusas Blue Jackets vārtsargi Elvis Merzļikins un Matīss Kivlenieks, Bufalo Sabres hokejists Zemgus Girgensons, Otavas Senators uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kā arī Pitsburgas Penguins spēlētājs Teodors Bļugers.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs 56 spēles, bet Stenlija kausa izslēgšanas mači noritēs pēc ierastā formāta - 16 komandas, katrā sērijā duelējoties līdz četrām uzvarām. Jau drīzumā NHL plašāku sabiedrību iepazīstinās ar sezonas sanitāro protokolu, pārvietošanās noteikumiem un spēļu kalendāru.

Iepriekš izskanēja šaubas par Kanādas vienību dalību Covid-19 pandēmijas izraisīto drošības apstākļu dēļ. NHL nāca klajā ar plānu, kas nosaka, ka Kanādas komandas šosezon spēles Ziemeļu divīzijā, regulārajā čempionātā nesatiekoties ar ASV komandām.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Mesi atkārto leģendārā futbolista Pelē rekordu