Neiesista pendele un noraidījums - Latvija cīnās neizšķirti ar Andoru

Futbola valstsvienība kopbilde

Latvijas vīriešu futbola izlase ceturtdien, 3. septembrī, Eiropas futbola federāciju asociāciju (UEFA) Nāciju līgas D divīzijas pirmajā spēlē savā laukumā Daugavas stadionā nespēja izmantot iespējas un nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoras valstsvienību.

Latvijas izlase jau pagājušajā Nāciju kausā spēlēja vienā grupā ar Andoras izlasi, toreiz abos mačos nospēlējot bezvārtu neizšķirtu 0:0. Arī jaunā galvenā trenera Daiņa Kazakeviča iestrādes nebija pietiekošas, lai atrastu argumentus pret sīksto Andoru. Šis mačs bija debija ne tikai Kazakevičam, bet arī laukuma spēlētājam Alvim Jaunzemam.

"Pilnīgi skaidrs, ka rezultāts mums ir negatīvs. Atslēgas epizodes mums neizdevās, un neizdevās pats svarīgākais – gūt vārtus. Mums ir vairākas epizodes, par kurām padomāt – nerealizēts 11 metru soda sitiens, sarkanā kartīte un neizmantotās iespējas," Latvijas futbola federācijas (LFF) mājaslapā citēts Kazakevičs. "Lai arī nekādas panikas nav, daudz pozitīvā nevaru pateikt. Netikām galā ar to, kam bijām gatavojušies. Tāpat brīžiem netikām galā ar savām emocijām, nospēlējot pretiniekam parocīgi."

Mača iniciatīvu no pirmajām minūtēm pārņēma Latvijas valstsvienība. Tikmēr andorieši spēlēja sev ierastajā laika vilcināšanas un visai rupjajā manierē. Pēc pirmajām 15 spēles minūtēm bumbas kontrole bija aptuveni 80 pret 20 Latvijas labā, taču līdz puslaika izskaņai kontrole līdzsvarojās līdz 65:35.

Otrajā puslaikā laukumā tika sūtīts vēl viens augumā garš uzbrucējs Roberts Uldriķis, tādējādi mazliet pamainot spēles taktisko zīmējumu. Pirmās minūtes latvieši meklēja spēles pavedienu, līdz 55. minūtē pendeli uz Andoras vārtiem Latvijai nopelnīja Vladislavs Gutkovskis. Uz 11 metru soda sitienu atzīmi devās Jānis Ikaunieks, kura raidīto sitienu atvairīja andoriešu vārtu vīrs Hosē Gomess.

Latvijas ofensīvu uz mirkli apturēja 71. minūtē piedzīvotā epizode, kad divcīņā atklāti tika turēts Gutkovskis, kuram neizturēja nervi, un viņš pretiniekam iesita ar elkoni, par ko tika noraidīts no laukuma.

Atrodoties skaitliskajā mazākumā, Latvijai tāpat bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Uzbrukuma rindas pastiprināja arī uz maiņu laukuma nākušie Mārtiņš Ķigurs un Alvis Jaunzems. Tomēr vārtu gūšanas iespējas nepārvērtās rezultātā, mačam jau trešo reizi pēc kārtas noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Jau svētdien, 6. septembrī, Latvija aizvadīs maču pret Maltas valstsvienību.

LATVIJAS VALSTSVIENĪBAS SASTĀVS:

Pāvels Šteinbors, Raivis Jurkovskis, Kaspars Dubra, Antonijs Černomordijs, Roberts Savaļnieks, Eduards Emsis, Artūrs Zjuzins (Mārtiņš Ķigurs, 81. min.), Vladislavs Fjodorovs (Roberts Uldriķis, 46.min.), Jānis Ikaunieks, Andrejs Cigaņiks (Alvis Jaunzems, 81. min.), Vladislavs Gutkovskis (noraidīts, 71. min.).

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Dinamo' nespēj sasmelt izlieto un piedzīvo zaudējumu KHL ievadā.