Iestājoties par sociālo taisnīgumu pēc kārtējā incidenta starp 'rasēm', pret došanos laukumā aizvadītajā naktī boikotējušas vairākas NBA koma NBA protesti - apdraudēts sezonas turpinājums

NBA protesti - apdraudēts sezonas turpinājums

nba

Iestājoties par sociālo taisnīgumu pēc kārtējā incidenta starp 'rasēm', pret došanos laukumā aizvadītajā naktī boikotējušas vairākas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas, kurām pievienojušās arī vairākas Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) vienības, Augstākās Beisbola līgas (MLB) klubi un citi atpazīstami sportisti.

Pirmo soli cīņā par sociālo taisnīgumu spēra NBA klubs Milvokī Bucks, kam vakar, 26. augustā, ap pulksten 23.10 bija paredzēta izslēgšanas spēļu pirmās kārtas piektais mačs pret Orlando Magic vienību.

Bucks basketbolisti lēmumu boikotēt spēli pieņēma pēc Džeikoba Bleika sašaušanas aizvadītajā nedēļas nogalē. Bleiks no policijas vardarbības cieta Viskonsinas štatā Kenošas pilsētā. Pēc viņā sašaušanas pilsētā sekojuši nemieri, kuros dzīvību zaudējuši divi cilvēki. Bleiks pašlaik cīnas par dzīvību, esot paralizēts.

"Mēs pilnībā atbalstām savus spēlētājus un viņu pieņemto lēmumu. Lai gan mēs nebijām informēti, mēs piekrītam viņu domām un rīcībai. Vienīgais veids, kā panākt pārmaiņas, ir skaidri norādīt uz rasu netaisnību, kas notiek mūsu acu priekšā. Mūsu spēlētāji to izdarīja, un mēs stāvam viņiem līdzās, pieprasot izmaiņas un atbildību," publiskā paziņojumā izteicās Bucks īpašnieki.

Milvokī komandas piemēram sekoja arī Oklahamsitijas Thunder un Hjūstonas Rockets, kā arī Losandželosas Lakers un Portlendas Trail Blazers. Vēlāk ziņots, ka, visticamāk, tiks pārceltas arī ceturtdienas plānotās spēles. Visiem sporta faniem vakars nu būs jāpavada spēlējot kazino tiešsaistē.

Vadošās līgas komandas Losandželosas Lakers un Clippers trešdien aizvadītajā spēlētāju sapulcē balsojušas par NBA noslēguma turnīra pārtraukšanu, tomēr pārējās vienības sezonu vēlas turpināt.

Visas aizvadītajā naktī ieplānotās spēles pārcēlušas arī WNBA komandas, tādējādi parādot savu nostāju pret sociālo nevienlīdzību, un atbalstot NBA vienību boikotu. Sešu vienību spēlētājas - Atantas Dream, Vašingtonas Mystics, Losandželosas Sparks, Minesotas Lynx, Konektikutas Sun un Fīniksas Mercury - nostājās basketbola laukuma centrā, un uz Mystics spēlētāju krekliem uzrakstītie burti veidoja Džeikoba Bleika vārdu. Uz katra no krekla mugurpusēm bija attēloti septiņi ložu caurumi, veidojot alegoriju uz katru no Kenošas policijas raidītajiem šavieniem.

Boikotētājiem pievienojās arī Amerikas spēcīgākās beisbola līgas komandas, kuras nolēma mačus neaizvadīt. Laukumā atteicās doties arī viena no vadošajām planētas tenisistēm Naomi Osaka. Viņa piedalās Sinsinati Western & Southern Open turnīrā, kur pusfinālā vajadzēja aizvadīt cīņu ar beļģieti Elīzi Mertensu. Līdz ar Osakas boikotu, turnīrā pārcelti gan sieviešu, gan vīriešu pusfināli.

"Esmu sportiste, taču svarīgākais, ka esmu melnādaina sieviete. Uzskatu, ka mūsu priekšā stāv svarīgākas lietas, kas pieprasa rīkoties nekavējoties, nevis skatīties, kā spēlēju tenisu. Nesagaidu, ka mana nespēlēšana panāks milzīgas izmaiņas. Taču, ja ar to izdosies panākt, ka sporta veidā, ko lielākoties pārstāv cilvēki ar baltu ādas krāsu, sāksies diskusija par notiekošo, tas būs solis pareizajā virzienā," par nespēlēšanu pusfinālā pauda Naomi Osaka.

Diskusijas sporta pasaulē valda arī par Nacionālās hokeja līgas (NHL) sportistiem, taču pagaidām nav izskanējuši publiski protesti no hokejistu puses, kas varētu nozīmēt, ka spēles noritēs kā plānots.

Par NHL niecīgo atbalstu sociālajam taisnīgumam bēdājās Minesotas Wild aizsargs Mets Damba: "Kad runa ir par šādām tēmām, NHL vienmēr ir pēdējā, kas pievienojas. Tas ir bēdīgi un satraucoši. Esmu pārliecināts, neesmu vienīgas, kas tā domā. Ja neviens nepiecelsies un neko neteiks, tad nekas nemainīsies. Klusums nepalīdz. Stāvēt aiz žoga, kad ir iespēja būt par līderiem un radīt īstas pārmaiņas.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Latvijas kausa izloze: Kaimiņi Grobiņa un Karosta dalīs ceļazīmi uz ceturto kārtu.