Aizvadītajā naktī norisinājās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta kārtības noteikšanas loterija. Pie pirmās izvēles tika Minesotas Tim "Timberwolves" tiek pie pirmās NBA drafta loterijas izvēles

NBA drafta loterijā 'Timberwolves' tiek pie pirmās izvēles

Lamelo Bols

Aizvadītajā naktī norisinājās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta kārtības noteikšanas loterija. Pie pirmās izvēles tika Minesotas Timberwolves, bet otro drafta izvēli ieguva titulētā Goldensteitas Warriors komanda.

Draftu loterija ir pasākums, kurā izlozē komandu izvēļu kārtību attiecīgā gada drafam. NBA komandas izvēles veic attiecībā pēc to uzvaras-zaudējumu bilances regulārajā čempionātā, bet loterijā noskaidro 14 vājāko komandu secību.

Mācoties no kļūdām, gadu laikā pieaugusi loterijas nejaušība, lai atturētu klubus no apzinātas komandas virzīšanas uz pirmo drafta izvēli, kas nozīmētu pēdējās vietas iegūšanu regulārajā sezonā. Kopš 2019. gada trim vājākajām komandām ir tikai 14 % iespēja tikt pie augstākās drafta izvēles. Pirms loterijas kārtības maiņas sliktākajai komandai bija 25 % iespēja tikt pie pirmās drafta izvēles.

Otro reizi piecu gadu laikā pirmo drafta izvēli ieguva Minesotas Timberwolves, kas ar 19 uzvarām 64 mačos bija trešā vājākā līgas komanda. "Mums joprojām vēl garš ceļš ejams, taču šodien bija nopietns pagrieziens," pēc drafta loterijas atzina Minesotas kluba prezidents Gersons Rosass. Medijam ESPN prezidents atklāja, ka vienības gados jaunajām zvaigznēm Kārlam Entonijam Taunsam un D'Andželo Raselam tiks meklēts palīgs, kas veidos vienu no jaunākajiem un spēcīgākajiem kodoliem visā NBA.

Tikmēr otro drafta izvēli ieguva Goldensteitas Warriors, kas pēdējo piecu gadu laikā ir izcīnījis trīs NBA čempionu titulus. Šosezon savainojumu vajātā komanda uzvarēja vien 15 no 64 mačiem.

Savukārt trešo vietu draftā ieguva Šarlotas Hornets, kas bija stiprākā NBA burbulī neesošā vienība. Ceturto izvēli ieguva Čikāgas Bulls. (5. Klīvlendas Cavaliers, 6. Atlantas Hawks, 7. Detroitas Pistons, 8. Ņujorkas Knicks).

Otru gadu pēc kārtas devīto pozīciju draftā ieguva Anžeja Pasečņika un Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas Wizards, bet 18. izvēle būs Kristapa Porziņģa Dalasas Mavericks klubam.

2020. gada jauno spēlētāju draftam bija jānotiek jūnija beigās, taču Covid-19 pandēmijas ietekmē tas pārcelts uz 16. oktobri.

Draftam pieteicies arī 20 gadus vecais Spānijas augstākās līgas komandas Vitorijas Baskonia spēlētājs Artūrs Kurucs.

Ziemeļamerikas medijs ESPN par izvērtē, kurš varētu būt NBA drafta pirmā izvēle:

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Kurš būs jaunais NBA čempions?

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!