Vācijas futbola čempionāta grands Minhenes Bayern ceturtdien, 24. septembrī, Budapeštā ar 2:1 papildlaikā uzveica UEFA Eiropas līgas čempionu no Spā Momentiem piesātinātā 120 minūšu mačā 'Bayern' triumf

Momentiem piesātinātā 120 minūšu mačā 'Bayern' triumfē UEFA Superkausā

Minhenes Bayern triumfē UEFA Superkausā data-verified=

Vācijas futbola čempionāta grands Minhenes Bayern ceturtdien, 24. septembrī, Budapeštā ar 2:1 papildlaikā uzveica UEFA Eiropas līgas čempionu no Spānijas Sevilla, tādējādi iepriekš iegūtajam UEFA Čempionu līgas kausam, pievienojot arī UEFA Superkausa trofeju.

UEFA Superkausa finālā spēkojās Čempionu līgas uzvarētājs Minhenes Bayern un Eiropas līgas čempione Sevilla. Eiropas grandu spēle bija īpaša ar to, ka UEFA piešķīra atļauju aizpildīt vienu trešdaļu no tribīnēm, tādējādi stadionā ielaižot aptuveni 20 tūkstošus līdzjutēju, kā arī sniedzot atļauju uz spēli Ungārijas galvaspilsētā ierasties abu komandu faniem. Covid-19 ēnā iecerētais gan nepiepildījās kā cerēts, tāpēc uz spēli ieradās vien maza daļa no cerētā interesentu loka.

Jau dueļa 13. minūtē vadībā izdevās izvirzīties Sevilla vienībai, pateicoties piešķirtajam 11 metru soda sitienam. Pendeles vaininieks bija Bayern aizsargs Alaba, kurš pārkāpa noteikumus pret Ivanu Rakitiču. Pendeli realizēja Lukass Okamposs. Turpinājumā mača pavedienu savās rokās pārņēma izcilu sniegumu uzrādošais Bayern. Neizšķirtu 1:1 spēles 34. minūtē panāca Leons Gorecks, kuram rezultatīvu piespēli padeva poļu zvaigzne Roberts Levandovskis.

Otrā puslaika ievadā vārtus guva arī Levandovskis, taču vārtu guvumu pēc VAR izmantošanas neieskaitīja pamatota aizmugures stāvokļa dēļ. Līdzīgi notika 63. minūtē, kad vārtsarga atsisto bumbu vārtos raidījs Vācijas kluba jaunpienācējs Lerojs Sanē, taču vārtus neieskaitīja, jo Levandovskis mirkli iepriekš pārkāpa noteikumus. Šī bija strīdīga epizode, kas noteikti prasītu lielu uzmanību, ja Bayern nebūtu izcīnijis uzvaru mača noslēgumā. Pamatlaika izskaņā ļoti tuvu uzvaras vārtiem bija Sevilla, taču izcilu sniegumu un augstasinību Minhenes kluba vārtos demonstrēja Manuels Noiers.

Pamatlaikam noslēdzoties neizšķirti, komandām uzvarētāju nācās noskaidrot 2x15 minūšu papildlaikā. Papildlaika sākumā bumba pēc Noiera pieskāriena noglāstīja viņa sargāto vārtu konstrukciju. "Neiesit tu, iesitīs tev," patiešām nostrādāja praksē, jo 104. minūtē vadību pārņēma Bayern. Uzvaras vārtus pēc stūra sitiena no atlēkušās bumbas ar galvu guva Havi Martiness.

Rezultātā Minhenes Bayern tikai otro reizi kluba vēsturē izcīnīja Superkausa trofeju. Pēdējo reizi tas Vācijas grandam izdevās 2013. gadā, iepriekšējos trīs Superkausa mačos Bavārijas klubs bija zaudējis. Tikmēr Sevilla, būdama vairākkārtēja Eiropas līgas čempione, Superkausā piedalījās jau sesto reizi, piedzīvojot jau piekto zaudējumu. Pirmo un vienīgo reizi Sevilla uzvarēja tālajā 2006. gadā.

Šogad Bayern aizvada lielisku spēli, savam trofeju plauktiņam pievienojot jau ceturto kausu. Iepriekš izcīnītas uzvaras Čempionu līgā, Bundeslīgā un Vācijas kausa izcīņā.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Riga' cīnās varonīgi, tomēr 90. minūtē neiztur varenā 'Celtic' spiedienu