Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas ​Blue Jackets​ svētdien viesos ar 1:3 (1:1, 0:0 Kolumbusas klubs piekāpās 'Blackhawks'

Merzļikina divas rupjas kļūdas atnes 'Blue Jackets' zaudējumu

Elvis Merzļikins šoreiz kapitulē

Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas Blue Jackets svētdien viesos ar 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) piekāpās Čikāgas Blackhawks vienībai. Trešajā periodā ielaistie vārti lielā mērā ir uz Merzļikina sirdsapziņas.

Abas komandas tikās arī piektdien, kad Kolumbusas vārtu drošība bija uzticētā somu mūrim Jonasam Korpisalo - abi vārtsargi šosezon spēles laiku dala uz pusēm. Tajā mačā Blue Jackets izcīnīja uzvaru ar 2:1. Korpisalo atvairīja 31 no 32 pretinieku metieniem, tverot 96,88% raidījumu.

Savukārt Merzļikins bija izcīnījis uzvaru iepriekšējās divās spēlēs, bet pamatlaikā nebija piekāpies trīs dueļos pēc kārtas. Zaudējums pret Blackhawks pārtrauca Kolumbusas kluba divu spēļu uzvaru sēriju. Merzļikins zaudējumā tvēra 33 no 36 metieniem, atvairot 91,7% raidījumu. Latvietis šosezon spēlējis piecos mačos,

Spēles rezultātu 13. minūtē atklāja Čikāgas klubs, kas izgāja ātrajā uzbrukumā trīs pret divi. Ar ātrām piespēlēm tukšu vārtu stūra priekšā nonāca Filips Kuraševs, kurš bija nekļūdīgs. Piecas minūtes vēlāk Būns Dženers panāca izlīdzinājumu.

Otrajā periodā Merzļikins tika galā ar visiem 16 pretinieku metieniem, taču briesmas notika trešajā periodā. Vispirms astotajā minūtē vārtus guva Piuss Suters. Merzļikins bija ar ripu aiz saviem vārtiem un centās izdarīt piespēli gar apmali, kas gan neizdevās - Blackhawks spēlētājs ripu pārtvēra un meta to vārtu virzienā, kur tā atsitās pret latvieti un atrada ceļu viņa cietoksnī. Sešas minūtes vēlāk Merzļikins atkal pieļāva kļūdu aiz saviem vārtiem, kur mājas komandas hokejists Filips Kuraševs viņam atņēma ripu un piespēlēja to Patrikam Keinam, kurš bija precīzs.

Nākamo maču Kolumbusas komanda aizvadīs otrdien, kad savā laukumā tiksies ar Dalasas Stars. Ja nekas nebūs mainījies, tad pirmajā spēlē vārtos stāsies Korpisalo, bet otrajā Merzļikins. Blue Jackets ar 11 punktiem desmit mačos ieņem Centrālās divīzijas otro pozīciju.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Ostapenko un Sevastova turnīrus Melnburnā sāk ar uzvarām