Svētdienas rītā cīņu šova ringā kāps ​sen netikušies ​draugi ​- skandalozā īru MMA zvaigzne Konors Makgregors un 32 gadus vecais amerikānis Makgregors pret Porjē: Kurš Kuru?

Makgregors pret Porjē: vai atkal dominēs īru cīkstonis?

Makgregors MMA

Cīkstoņu atkalsatikšanās. Pēc Latvijas laika zonas, svētdienas agrā rītā, ap pulksten 07.00, UFC 257 cīņu šova ringā kāps sen nesatikušies draugi - skandalozā īru MMA zvaigzne Konors Makgregors un 32 gadus vecais amerikānis Dastins Porjē. Apskati, ko prognozē mūsu sporta eksperti: Makgregora - Porjē cīņa.

Īrs Makgregors ir pelnošākais MMA cīkstonis. Cīņas sportā, tāpat kā daudzos citos, naudu nesaņem tikai par sasniegumiem laukumā, bet gan arī par paša sportista sociālo tēlu un ietekmi uz sabiedrību. Jameson viskija cienītājs Makgregors pavisam noteikti ir ļoti skaļa personība, kurš savu skandalozo tēlu veidojis visas karjeras gaitā, tāpēc nav nekāds noslēpums, ka par cīņu ar Dastinu Porjē, Īrijas sportists saņems kārtīgu žūksni ar naudu.

2018. gadā Makgregors piedzīvoja zaudējumu pret Habibu Nurmagomedovu, pēcāk kārtējo reizi paziņojot par karjeras noslēgumu, kas šajā sporta veidā visbiežāk ir vienkārši pauze. Tomēr īru cīkstonis pērn atgriezās ar īstiem Napoleona plāniem - viņš gada laikā vēlējās aizvadīts trīs cīņās un atgūt UFC čempiona titulu. Pateicoties Covid-19 pandēmijai, Makgregoram izdevās īstenot tikai trešdaļu no lielā plāna - cīkstonis devās MMA astoņstūrī ar veterānu Donalu Seroni jeb Kovboju, kuru uzveica nieka 40 sekunžu laikā.

Tagad Makgregors spēkosies ar pirms sešiem gadiem uzveikto Porjē, kuru tolaik pārliecinoši nokautēja jau pirmajā raundā - 106 sekunžu laikā. Viņš ir pārliecināts, ka šoreiz veiksies vēl labāk: '' Mūsu pirmajā cīņā es uzvarēju 90 sekundēs, tāpēc neesmu tik tālu no uzvaras 60 sekundēs. Esmu pilnībā pārliecināts par savām spējām - aizvadīju labu sagatavošanās ciklu, strādājot pie fiziskās sagatavotības un izturības. Es zinu, ka Dastins ir lielisks cīkstonis, viņš ir smagāks un pieredzējušāks, bet zinu, ka varu uzvarēt 60 sekunžu laikā."

Un Porjē pēdējos gados patiešām ir cīkstējies daudz vairāk. Kamēr Makgregora MMA bilance ir 22-4 un pēdējo četru gadu laikā ir aizvadītas tikai divas cīņās, Dastina Porjē karjeras bilance ir 26-6 un pēdējo četru gadu nogrieznī amerikānis aizvadījis deviņas cīņas, no kurām uzvara izcīnīta septiņās.

"Katra cīņa man ir jauns izaicinājums," preses konferencē atzina Porjē. "Cenšos sevi aizvien vairāk pierādīt, kā arī daru visu, lai ieguldītais darbs atmaksātos. Vēlos palīdzēt savai ģimenei, bet arī zinu, ko uzvara pār Konoru Makgregoru nozīmē. Tā būs cīņa kā par zeltu, tāpēc arī cīnīšos, cik spēju."

Jāpiemin, ka Makgregors un Porjē šajā duelī necīnīsies par čempiona jostu, jo UFC prezidents Deina Vaits un pārējā MMA sabiedrība uzskata, ka ringā izdosies atgriezt šī brīža titula turētāju Nurmagomedovu, kurš 2020. gada rudenī paziņoja par karjeras beigām.

Habiba profesionālās karjeras bilance ir 29-0, un visi MMA sekotāji vēlas redzēt vēl vienu cīņu starp dagestānieti un trako īru. Protams, ka Makgregors jau izpildīja pirmos mārketinga un psiholoģiskos soļus cīņas panākšanai, uzsverot: “Domāju, ka Habibs baidās cīnīties pret mani. Es par to esmu diezgan pārliecināts, bet viņam neko nepārmetu. Iepriekš es cīnījos pret labāko viņa versiju, bet viņš pret manu sliktāko. Viņš to zina, es to zinu, viņa komanda to zina. Man ir atbilde, kā iznīcināt viņu.”

Gan Habibs, gan UFC prezidents Vaits atzina, ka par dagestānieša atgriešanos tiks spriests pēc Makgregora un Porjē cīņas.

Makgregora - Porjē iepriekšējā cīņa pirms sešiem gadiem:

Apskati arī mūsu ekspertu prognozi uz šo cīņu: Makgregors - Porjē prognoze

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!