'Liverpool' dominē līderu cīņā, 'Everton' triumfē Lesterā

Liverpool uzbrucējs Robertu Firminju

Cīņā par Anglijas futbola premjerlīgas kopvērtējuma līderes godu Liverpool ar 2:1 pārspēja Totenhamas Hotspur komandu. Savukārt Everton ar 2:0 apspēlēja Leicester.

Liverpool ar izcīnītiem 28 punktiem 13 mačos ieņem Anglijas premjerlīgas pirmo pozīciju. Pozīciju zemāk, ar 25 punktiem, atrodas Totenhamas Hotspur.

Visas spēles gaitā mājiniekiem Liverpool piederēja liela bumbas kontrole - 76% pret 24%. Arī sitienus Jirgena Klopa trenētie futbolisti izpildīja vairāk - 17 pret 8, no kuriem rāmī trāpīja 11 pret 2.

Mača rezultātu 26. minūtē atklāja ēģiptietis Mohameds Salāhs - 1:0. Septiņas minūtes rezultātu izlīdzināja Hinmins Sons. Abiem uzbrucējiem tas bija sezonas 11. vārtu guvums. Par mača varoni 90. minūtē kļuva brazīlietis Robertu Firminju, kurš pēc stūra sitienu bumbu vārtos raidīja ar galvu - 2:1.

TIkmēr Liverpūles Everton izbraukumā ar 2:0 apspēlēja Leicester vienību. Maču aktīvāk iesāka mājinieki, taču rezultātu atklāja tieši Liverpūles klubs. 21. minūtē labu sitienu vārtu labajā stūrī izpildīja Rišarlisons - 1:0. Otrajā puslaikā Everton pārsvaru dubultoja, svarīgus vārtus gūstot Meisonam Holgeitam - 2:0. Šis bija liverpūliešu otrais panākums pēc kārtas, iepriekš ar 1:0 uzvarot spēcīgo Chelsea. Panākums atnesa Everton 23. punktu 13 spēlēs, komandai ieņemot piekto vietu turnīra kopvērtējumā.

Citā mačā kārtējos punktus zaudēja šosezon slikti spēlējošā Londonas Arsenal, kas savā laukumā nospēlēja neizšķirti ar Southampton. Vārtus viesu labā 18. minūtē guva Teo Volkots - 0:1. Otrā puslaika ievadā rezultātu izdevās izlīdzināt Arsenal uzbrucējam Pjēram Emerikam-Obamajengam. No 62. minūtes Londonas komanda spēlēja viena vīra mazākumā, jo otru dzelteno kartīti nopelnīja Gabriels, taču mājiniekiem izdevās nosargāt vismaz vienu punktu. Southampton ar iekrātiem 24 punktiem pakāpusies jau uz kopvērtējuma trešo pozīciju.

Spēli aizvadīja arī Līdsas United un Ņūkāslas United, virsroku ar 5:2 ņemot Līdsas klubam. Fulham savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 ar Brighton, arī Vesthemas United spēlēja neizšķirti 1:1 ar Crystal Palace.