LFF valde Latvijas izlasei izvirza ambiciozu PK atlases mērķi

Latvijas futbola izlases treneris Dainis Kazakevičs

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde izvirzījusi ambiciozu mērķi Daiņa Kazakeviča trenētajai Latvijas futbola izlasei gaidāmajā 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā - savā apakšgrupā ieņemt vismaz ceturto pozīciju. Tas nozīmē, ka jāapsteidz vismaz divi pretinieki.

Latvijas izlase tika ielozēta G grupā un Daiņa Kazakeviča trenētajai vienībai pretī stāsies tādas izlases kā Nīderlande (FIFA rangā 14. vieta), Turcija (32.), Norvēģija (44.), Melnkalne (63.) un Gibraltārs (195.). Latvija FIFA rangā ierindojas 136. pozīcijā. Nav šaubu, ka latviešiem ir jāuzveic Gibraltārs, taču pārspēt Melnkalni (vai kādu citu izlasi) būs grūtāks uzdevums.

Sacensības Latvijas izlase sāks martā ar maču savā laukumā pret Melnkalni, turpinājumā spēkojoties ar Nīderlandi, Turciju, Gibraltāru un Norvēģiju. Uz finālturnīru ceļazīmi iegūst grupas pirmās vietas ieguvēja, bet apakšgrupu otro vietu ieguvēji piedalīsies vēl vienā atlasē.

Ceturtdien, 21. janvārī, notikušajā LFF valdes sēdē Dainis Kazakevičs iepazīstināja ar atskaiti par izlases sniegumu 2020. gadā un atbildēja uz valdes locekļu uzdotajiem jautājumiem.

"Jau no pirmās dienas, kad Dainis Kazakevičs stājās amatā, viņš ir uzsvēris vajadzību pēc ilgtermiņa darba ar valstsvienības kodolu, izlases vērtībām un spēles zīmējuma veidošanu, pakāpeniski paaugstinot komandas konkurētspēju un panākot izaugsmi arī sportiskajos rezultātos. Lai arī no nosprausto mērķu viedokļa 2020. gada starts Nāciju līgas turnīrā izlasei nebija veiksmīgs, mēs esam vienisprātis ar treneri, ka komandas interesēs ir stabils un prognozējams ilgtermiņa darbs pie izlases izaugsmes. Turklāt Nāciju līgas turnīra noslēgums liecināja arī par pakāpeniskiem uzlabojumiem dažādos izlases spēles un savstarpējās izpratnes jautājumos, tāpēc 2021. gadā vēlējāmies komandai izvirzīt uzdevumu, kas vienlaikus būtu gan reālistisks, gan ar ambīcijām," pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Turpināt darbu pie komandas ilgtermiņa veidošanas, tiekties pēc arvien augstākiem sportiskajiem mērķiem un, demonstrējot cīņas garu, vienotību un lepnumu, arvien vairāk vienot ap sevi Latvijas futbola līdzjutējus – tādi ir LFF valdes ceļa vārdi izlasei un tās treneriem, gaidot Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra sākumu."

Valdes sēdē par 2020. gadā paveikto un šogad paredzēto tika diskutēts arī ar LFF izlašu direktoru Aleksandru Starkovu, Latvijas U-21 izlases galveno treneri Aleksandru Basovu, Latvijas sieviešu izlases vadītāju Didzi Matīsu un Latvijas telpu futbola izlases galveno treneri Artūru Šketovu. Nacionālajai telpu futbola valstsvienībai, kas svētdien uzsāks treniņnometni pirms mājas spēlēm pret Slovēniju un Šveici, izvirzīts uzdevums 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupu turnīra posmā savā apakšgrupā izcīnīt vismaz otro vietu.

Gaidāmās klubu sezonas kontekstā aizvadītajā valdes sēdē tika apstiprināts pilnveidotais LFF organizēto sacensību sanitārais protokols un 2021. gada Latvijas jaunatnes čempionāta reglaments, kā arī diskutēts par virslīgas čempionāta jaunās sezonas reglamentu, kura apstiprināšana paredzēta drīzumā.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Trešās līgas klubs Spānijas kausā izslēdz diženo Madrides 'Real'