Latvijas sieviešu basketbola izlase piekāpjas Vācijai un apgrūtina iekļūšanu Eiropas čempionātā

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 67:73 (20:13, 12:13, 16:21, 19:26) atzina Vācijas valtsvienības pārākumu, tādējādi sarežģījot sev turpmāko cīņu par iekļūšanu finālturnīrā.

Latvijas ierindā bija atgriezušās Anete Šteinberga un Kitija Laksa, kuras nebija aizvadījušas oficiālu FIBA spēli izlasē kopš 2018. gada Pasaules kausa. Tādējādi izlases sastāvs redzami atšķīrās no 9. augusta pārbaudes spēles pret Somiju. Toreiz starta piecinieku ieņēma - Kate Krēsliņa, Ilze Jākobsone, Karlīne Pilābere un Paula Strautmane, bet šoreiz - Anete Šteinberga, Kitija Laksa, Kate Krēsliņa, Elīna Babkina, Kristīne Vītola.

Latvijas izlase spēles pirmās trīs ceturtdaļas atradās mača vadībā, taču noslēdzošajā periodā līderes lomu Vācijas vienībā uzņēmās Marija Guliča. Viņa ļoti veiksmīgi spēlēja groza tuvumā, kas vācietēm deva iespēju izrauties vadībā. Mača galotne izvērtās saspringta, tomēr Latvijas raidītie metieni neatrada ceļu grozā.

Latvijas komandā rezultatīvākā spēlētāja bija Elīna Babkina, kura guva 21 punktu. Ar double-double izcēlās Anete Šteinberga, kuras kontā bija 20 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Desmit punktus tam pievienoja Kristīne Vītola.

Vācijas valstsvienībā 20 punktus iemeta Lūiza Geizelzodere, bet pēdējās ceturtdaļas līdere Guliča atzīmējās ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Eiropas čempionāta apakšgrupā Latvijas izlasei tagad ir viena uzvara un divi zaudējumi, kas dod trešo vietu grupā. Piedzīvoti zaudējumi pret grupas tiešajām konkurentēm - Horvātiju un Vāciju. Lai saglabātu izredzes uz kvalificēšanos finālturnīram, Latvijas vienība vairs nedrīkst zaudēt. Nākamā spēle plānota sestdien, 14. novembrī, pret grupas līderēm no Horvātijas.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Artūrs Kurucs atsaucis dalību no NBA drafta