​Viensviens ​Latvijas futbola kausa izcīņas pusfinālos uzvaras svinēja ​Ventspils​ un ​Liepāja​ vienības. Fināla mačs notiks 8. novembrī Latvijas kausā būs jauns čempions: trofeju dalīs Kurzeme

Latvijas kausā būs jauns čempions: trofeju dalīs Kurzemes derbijā

FK Ventspils cīņā par kausu

Viensviens Latvijas futbola kausa izcīņas pusfinālos uzvaras svinēja Ventspils un Liepāja vienības. Fināla mačs notiks 8. novembrī Ventspilī.

Pirmo ceļazīmi uz Latvijas kausa izcīņas zelta maču nodrošināja Ventspils komanda, kas savā laukumā ar 1:0 pārspēja Latvijas galvaspilsētas klubu RFS. Rīgas futbolisti triumfēja 2019. gada kausa izcīņas finālmačā pret Jelgavu, līdz ar vienības zaudējumu pret kurzemniekiem, šogad būs jauns kausa čempions.

Uzvaru Ventspils klubam otrā puslaika sākumā kaldināja brazīliešu leģionārs Lukašs Villela Rezende, kurš skaistu caurgājienu noslēdza ar precīzu sitienu pretinieku vārtos. Lai gan mača pavediens visas spēles gaitā bija RFS rokās, viesiem neizdevās cauršaut kurzemnieku aizsardzību un vārtus.

Tikmēr daudz pārliecinošāku triumfu pusfinālā izcīnīja labi spēlējošā Liepājas vienība, kas savā laukumā ar 2:0 droši apspēlēja viesus no Valmieras. Jau no spēles 14. minūtes Tamaza Pertijas skolotie futbolisti spēlēja desmit vīru sastāvā, jo pēdējās cerības sodu pret Artūru Karašausku izpildīja valmierietis Kristers Lūsiņš. Līdz ar to turpinājumā spēles iniciatīva bija liepājnieku rokās, īsti neatstājot nekādas cerības viesu komandai.

Vārtus kurzemnieki gan guva vien mača 53. minūtē, kad izcilu meistarību spēlē ar galvu demonstrēja liepājnieku līderis Karašausks. 15 minūtes vēlāk mājinieki pārsvaru dubultoja Eduards Tīdenbergs, tādējādi nodrošinot komandas uzvaru. Lai gan turpinājumā Dmitrija Mološa trenētā komanda varēja iesist vēl, tas nenotika un spēle noslēdzās ar rezultātu 2:0.

Finālā Ventspils komandai ir iespēja kļūt par dalīti titulētāko Latvijas kausa izcīņas klubu. Šobrīd dzeltenzilā vienība Latvijas kausu virs galvām cēlusi septiņas reizes, kas ir tikai par reizi mazāk kā rekordistam Skonto FC.

No 1936. gada Latvijas kausa izcīņā triumfējuši 38 dažādi klubi, bet kopš neatkarības atgūšanas divpadsmit. Turnīra uzvarētājs saņem ceļazīmi uz nākamās sezonas Eirokausu kvalifikāciju.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Real' turpina neveiksmīgi, bavārieši uzvar Krievijā
Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!