Latvijas vīriešu futbola izlase svētdien, 6. septembrī, UEFA Nāciju līgas D pirmās grupas spēlē neizteiksmīgā mačā samierinājās ar neizšķirtu Latvija Kroļļa un Kārkliņa debijā samierinās ar neizš

Latvija Kroļļa un Kārkliņa debijā samierinās ar neizšķirtu pret Maltu

futbols

Pretēji totalizatoru cerībām Latvijas vīriešu futbola izlase svētdien, 6. septembrī, Eiropas futbola federāciju asociāciju (UEFA) Nāciju līgas D pirmās grupas spēlē neizteiksmīgā mačā samierinājās ar 1:1 neizšķirtu pret Maltas valstsvienību. Latvijas rindās debitēja 18 gadus vecais Metta uzbrucējs Raimonds Krollis un Valmiera spēlētājs Krišs Kārkliņš.

Pirmajā Nāciju līgas izbraukuma mačā Daiņa Kazakeviča komanda devās uz vasarīgo Maltu, kas pirmajā mačā ar 2:3 atzina Fēru salu pārākumu. Latvijas izlase nebija guvusi vairāk kā vienus vārtus jau gandrīz trīs gadus. Tas gan nemainījās pēc dueļa ar Maltas izlasi, kad vienīgos vārtus latvieši guva vien ar veiksmes palīdzību.

Izlases rindās sākumsastāvā devās 18 gadus vecais Latvijas futbola virslīgas kluba Metta uzbrucējs Raimonds Krollis. Medijos jau tika ziņots, ka uz Maltu nevarēs doties Roberts Uldriķis, bet Gutkovskis spēlē pret Andoru saņēma sarkano kartīti. Savukārt vēl vienam uzbrucēja pozīcijas spēlētājam Dāvim Ikauniekam bažas izraisīja neliela trauma, taču viņš laukumā devās otrajā puslaikā, nomainot jau pieminēto Krolli. Sākumsastāvā debitēja arī Alvis Jaunzems, tikmēr mača beigu nogrieznī debiju lielajā izlasē piedzīvoja Valmierā spēlējošais Krišs Kārkliņš.

Vadībā Malta izvirzījās jau mača 15. minūtē, kad Džozefs Mbongo soda laukumā meistarīgi apspēlēja aizsargu Andri Jurkovski, un tālāk bumbu pašā vārtu priekšā nogādāja savam partnerim Kirianam Nvoko, kurš neviena nenosegts to raidīja vārtu tīklā.

Ne bez veiksmes, Latvija atspēlējās jau pēc 11 minūtēm, kad bumbu pēc stūra sitiena uz vārtu pusi ar galvu raidīja Kaspars Dubra, taču vārtu tīkliņu tā sasniedza vien ar pretinieku komandas aizsarga palīdzību neveiksmīga rikošeta rezultātā. Turpinājumā labas vārtu gūšanas iespējas bija debitantam Krollim.

Otrs puslaiks abu izlašu izpildījumā vairs nebija tik skatāms līdzjutēju acīs, jo vienības nespēlēja tik atklātu futbolu. Ar vārtu gūšanas iespējām apmainījās abas komandas, bet lielākā bumbas kontrole piederēja tieši mājiniekiem.

Līdz ar to katra D grupas komanda ir aizvadījusi pa divām spēlēm. Vadībā ar iekrātiem sešiem punktiem ir Fēru salu izlase, otrajā vietā ar diviem punktiem atrodas Latvijas valstsvienība, bet pa punktam guvuši Maltas un Andoras futbolisti.

Nākamie mači Latvijai ieplānoti jau pēc mēneša, kad Kazakeviča skolotie futbolisti aizvadīs pārbaudes spēli pret Melnkalni, kā arī Nāciju līgas mačus pret Fēru salu izlasi un Maltu.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Pateikt "nē" - azartspēļu pašatteikušos reģistrs.