​Noslēdzoties Latvijas futbola virslīgas pirmajam spēļu aplim, vietējais čempionāts straujiem tempiem sasniedzis pirmo kontrolpunktu, ko var piedēv� 'Triloģija 1/3' jeb Latvijas futbola virslīga pēc pirmā

'Triloģija 1/3' jeb Latvijas futbola virslīga pēc pirmā apļa beigām

Latvijas futbola virslīga

Noslēdzoties https://optibetvirsliga.com/ pirmajam spēļu aplim, vietējais čempionāts straujiem tempiem sasniedzis pirmo kontrolpunktu, ko var piedēvēt triloģijai - ko esam piedzīvojuši un ko vēl var sagaidīt?

Covid-19 vīrusa ietekmē atliktais čempionāta sākums radīja satraukumu visu sportistu vidū, tomēr pandēmijai mazliet mazinot aprises, Latvijas Futbola federācijas (LFF) deva zaļo gaismu Optibet futbola virslīgas sākumam. Tomēr trīs mēnešu iecirstais laika zobs bija par ilgu, lai Latvijas spēcīgākie futbola klubi aizvadītu ierasto četru spēļu apļu čempionātu, tādējādi to saīsinot uz trīs. Čempionātā katra komanda aizvadīs 27 spēles.

Tieši kontekstā ar samazināto čempionāta ilgumu, bija saprotams, ka viscerīgāk turnīra izskaņā triumfēt būs tai komanda, kura visātrāk spēs atkal adaptēties aktīvai kājbumbai spēlēšanai, izvairoties no savainojumiem un atrodot pareizo sastāva ķīmiju.

Latvijas futbola triloģijas pirmā daļa bez pārsteigumiem noslēdzās jau pirms sezonas prognozētajiem absolūtajiem līderiem - Riga FC un RFS, kas attiecīgi ieņem pirmo un otro pozīciju.

Latvijas futbola virslīgas tabula

Čempiona troņa turētāji Riga FC deviņos mačos iekrājuši 24 punktus, paklūpot vien otrās kārtas mačā, kad spēcīgāki ar 1:2 izrādījās Jūrmalas Spartaks futbolisti. Līdz ar to iekrāta arī ļoti pievilcīga +16 iesisto un ielaisto vārtu bilance (21:5). Tikpat punktu ir citam galvaspilsētas klubam RFS, kuri arī spējuši iekrāt +16 bilanci (23:7). Par pozīciju izšķīrēju parūpējās astotās kārtas saldais ēdiens - Rīgas derbijs. Tajā savu dominanci ar 2:1 pierādīja pērnie čempioni.

Lai gan čempionāta norise sākās lielā Covid-19 ēnā, spēles neļaujot apmeklēt skatītājiem, divas nedēļas pēc futbola atsākšanās tribīnēs atgriezās skatītāju pulks (kurš iepriekš mačus baudīja atrodoties aiz žoga). Maksimāli iespējamais skatītāju skaits bija 1000, tad tas nokritās uz 250, bet nu jau ir atpakaļ apaļās summas ietvaros. Jāpiebilst, ka FK Liepāja joprojām nav aizvadījusi nevienu mājas spēli, kuru varētu apmeklēt parasts interesents, tribīnēs laižot tikai cilvēkus ar ielūgumiem.

Pasaulē plosošā pandēmija ietekmēja arī vienu no spēlēm - uz nenoteiktu laiku tika atlikts Liepāja un Spartaks duelis. Tas saistāms ar vīrusa pozitīvu analīžu saņemšanu trijiem cilvēkiem no jūrmalnieku personāla. Nav labuma bez ļaunuma, tāpat arī nav ļaunuma bez labuma. Pozitīvās Covid-19 analīzes Spartaks rindās, kā arī vairāku LFF kongresa dalībnieku starpā, nostrādāja par kriptonītu visu virslīgas spēlētāju un treneru pārbaudei. Rezultāti bija veiksmīgi - saslimis nebija vairāk neviens.

Visai krāsaini gājis Tamaza Pertijas trenētajai Valmierai, kas izcīnījusi četras uzvaras, trīs neizšķirtus un divus zaudējumus, kopsummā ierindojoties visai ērtajā trešajā pozīcijā. Vidzemniekiem uz papēžiem min Jūrmalas Spartaks vienība. "Kā būtu, ja būtu" ir jautājums, kas rodas domājot, kurā pozīcijā šobrīd būtu kūrorta pilsētas klubs, ja spēle ar liepājniekiem nebūtu atlikta. Runājot par Jūrmalas komandu, svarīgi pieminēt viņu galveno vilcējspēku un rezultāta veidotāju Nemanja Belakoviču, kurš ar astoņiem vārtu guvumiem ir pagaidām rezultatīvākais vīrs virslīgā.

Tikmēr cits stāsts ir FK Liepāja. Pirms sezonas savāktais visai konkurētspējīgais sastāvs nespēja attaisnot savas cerības. Neveiksmes stāsts sākās jau pirmssezonā, kad no galvenā trenera amata tika atstādināts Andrejs Kaļiņins. Viņa pozīcijā iestājās Kaļiņina asistents Dmitrijs Mološs. Vairāki futbola eksperti liepājniekiem prognozēja medaļas sezonas noslēgumā. Tomēr komandas uzrādītais sniegums ( desmit punkti astoņās spēlēs) pagaidām neliecina uz neko cerīgu. Bažas par vēja pilsētas klubu ieviesa arī negaidītais 2:2 neizšķirts pret čempionāta pastarīti Tukums. Jāatzīst gan, ka Liepāja pēdējā pirmā apļa spēlē atkal sajuta uzvaras garšu, bez žēlastības sabradājot Zemgales klubu Jelgava ar rezultātu 5:1. Paši jelgavnieki gan arī šosezon nav spējuši uzrādīt konkurētspējīgu sniegumu, tādējādi iekrājot vien deviņus punktus, turklāt savācot ne pārāk simpātisku gūto/ielaisto vārtu attiecību 7:17.

Mainīgu futbolu šobrīd uzrāda Ventspils. Uzvaras svinētas pret tukumniekiem, liepājniekiem un jūrmalniekiem, kā arī izcīnīts neizšķirts pret Valmiera. Tajā pašā laikā piedzīvots zaudējums pret Jelgavu, Daugavpili, kā arī zaudēti divi punkti pret Metta (neizšķirts 0:0). Tomēr par vienu lietu gan šosezon ventspilnieki parūpējās - pēc zaudējuma pret Riga ar 0:1, dūres vicināt ar uzvarētāju komandas aizsargu Herdi Prenga devās zilidzeltenā formā spēlējošais Kaspars Svārups. Vēlāk uzbrucējs skaidroja, ka pretinieks ir pats viņu provocējis, aizvainojot ģimenes locekļus.


Tikmēr kopvērtējuma tabulas apakšdaļu noslēdz futbola klubs Metta un virslīgas jaunpienācējs Tukums. Rīgas klubs šosezon izcīnījuši uzvaru pret tukumniekiem un jelgavniekiem, kā arī ar neizšķirtu iekoduši Pertijas stūrētajai Valmierai un Kurzemes ziemeļrietumos bāzētajai Ventspils vienībai. Īstu virslīgas rūdījumu gūst Tukums, kas deviņos mačos spējuši sagrābt vien divus punktus, tādējādi pārliecinoši atrodoties izkrišanas zonā.

20. jūlijā atvērās spēlētāju pāreju logs, tādējādi gaidāma vairāku spēlētāju piesaistīšana vai atdošana. Šobrīd skaļākā ir Činonso Ofora pāreja no Daugavpils uz RFS. Ofors iekrājis piecus vārtu guvumus un sešas rezultatīvas piespēles, pa punktam no katras iedaļas paspējot iekrāt jau jaunā kluba sastāvā. Klubu mainījis vēl viens daugavpilietis - Vugars Askerovs pārcēlās uz pirmo līgas klubu Super Nova. Savā starpā vairākas spēlētāju apmaiņas veikuši arī Tukums un Spartaks vadības.

1. apļa noslēdzošās 9. kārtas rezultāti:

Metta - Valmiera 2:2;

Tukums - RFS 0:3;

Riga FC - Ventspils 1:0;

BFC Daugavpils - Spartaks 0:2

Jelgava - Liepāja 1:5.

Nākamās Optibet Latvijas futbola virslīgas spēles notiks jau sestdien, 25. jūlijā. Ventspils savā laukumā uzņems RFS, bet Riga FC cīkstēsies ar Valmieru. 26. jūlijā: Jelgava - Tukums, Spartaks - Metta, Liepāja - Daugavpils.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Kas ir sporta likmju koeficientu salīdzināšana?