Latvijas futbola virslīgas iesākas ar favorītu triumfu

Ar trīs mēnešu nokavēšanos, saistībā ar Covid-19 vīrusa izraisīto ārkārtas stāvokli, atsākās Latvijas futbola virslīga. Visās trīs starta spēlēs panākumu guva komandas ar favorīta statusu, tādējādi trīs punktus kopvērtējuma tabulai pievienoja Liepāja, Riga un RFS vienības.

Latvijas futbola virslīga sezonu uzsāk vēl dažu Covid-19 ierobežojumu ēnā, tāpēc spēles notiek aiz aizslēgtām durvīm, ko gan naskākie futbola fani mācēja apiet, spēli skatoties cauri vai pāri žogam. Tāpat izmaiņas arī spēlētāju maiņu sistēmā – ja parasti katrai komandai kopumā bija iespējamas trīs maiņas, tad tagad piecas. Vienīgi šīm maiņām ir atvēlēti trīs laika periodi. Par piecām maiņām futbola aprindās jau tiek lēsts kādu laiku, tāpēc pastāv iespēja, ka šāds formāts pieturēsies uz ilgāku laiku.

Jāatgādina arī, ka šajā sezonā ir mainījies uz laukuma spēlējošo leģionāru skaitam. Vienlaicīgi vienas komandas sastāvā uz laukuma var būt līdz astoņiem leģionāriem, ko klubi ar lielāku budžetu var izmantot savā labā.

BFC Daugavpils – FK Liepaja; (0:2)

Pērn necerēti sliktu sniegumu uzrādījusī Liepāja (sestā vieta kopvērtējumā) 2020. gada sezonai gatavojās ar mērķi nodrošināt Eirokausus vismaz nākamā gada sezonai, kā arī pacīnīties par pirmo trijnieku valsts līgā. Lai gan tāds ir gandrīz ikkatras komandas mērķis, Liepājas klubs atzīmējās ar vairākiem skaļiem transfēriem, kas viņu nodomus tikai pastiprināja. Vēja pilsētas šī gada veiksmi varētu satricināt kārtējā trenera maiņa. Bez nevienas oficiālas spēles pie Liepāja kluba stūres, tika atlaists galvenais treneris Andrejs Kaļiņins. Vietā stājās viņa asistents Dmitrijs Milošs.

Pirmajā spēlē uz papīra spēcīgā Liepāja tikās ar Daugavpils komandu, kura, Latvijas futbola sekotāju vidū, šogad nav konkurents uz medaļām sezonas noslēgumā. Interesantu un visai principiālu šo maču padarīja fakts, ka Liepājas klubs pērnajā sezonā ne reizi nespēja uzveikt Latgales klubu, piedzīvojot zaudējumu visās četrās divcīņās.

Spēle norisinājās Daugavpilī uz mākslīgā seguma laukuma, kas noteikti bija pluss mājiniekiem. Liepāja ģenerālmenedžeris Dāvids Jansons spēles puslaiku starplaikā minēja, ka komanda treniņus aizvada uz dabīgā zālāja.

Spēle iesākās ar abu komandu mēģinājumiem pārņemt spēles pavedienu, kas labāk izdevās Liepājas klubam. Ļoti neveiksmīgas pirmā puslaika beigas izvērtās mājiniekiem, kas pēdējo trīs minūšu laikā ielaida divus vārtus. 42. minūtē precīzs bija Liepāja jaunais leģionārs no Baltkrievijas Filips Ivanovs. Trīs minūtes vēlāk precīzs bija jau pērn sevi labi pierādījušais Amansiu Fortišs. Abiem vārtu guvumiem piespēlēja Artūrs Karašausks.

Otro periodu aktīvāk sāka mājinieki. Ofensivitāte atmaksājās ar labām vārtu gūšanas iespējām. Divas reizes nodārdēja Liepājas kluba vārtsarga Valentīna Raļkeviča sargāto vārtu konstrukcija, taču rezultāts līdz pat spēles beigām saglabājas nemainīgs ar 2:0 viesu labā.

RFS – Ventspils (1:0)

Paralēli maču aizvadīja pagājušās sezonas sudraba un bronzas medaļnieki – RFS un FK Ventspils.

Par 2020. gada Latvijas futbola virslīgas pirmajiem vārtiem parūpējās RFS vienība, kas rezultātu atklāja jau spēles devītajā minūtē. Pēc Sedrika Kuaduio piespēles precīzs bija Emersons Santana Deuslesiānu, kurš no visai asa leņķa pārspēja pieredzējušo ventspilnieku vārtsargu Konstantīnu Mahnovski. Tie izrādījās mača vienīgie, tādējādi uzvaras, vārti.

Turpinājumā Ventspils klubs nespēja atrast argumentus pretinieku mūra atslēgšanai. 86. minūtē viesi pēc strīdīgas situācijas palika mazākumā, kas arī ziņoja par mača iznākumu.

Riga FC – Valmiera (2:0)

Divkārtējais čempions Riga FC savā laukumā pārspēja pērn Eirokausos iekļuvušo Valmiera vienību ar rezultātu 2:0.

Visai ātri, mača septītajā minūtē, vārtu rēķinu atklāja galvaspilsētas klubs, precīzam esot pagājušās sezonas snaiperim Romānam Debelko. Pirmā puslaika turpinājuma komandas apmainījās ar uzbrukumiem, taču rezultāts palika nemainīgs.

Otrā puslaika 15. jeb mača 60. minūtē pirmos virslīgas vārtus guva arī latviešu spēlētājs, precīzam esot Antonijam Černomordijam.

Mača turpinājumā rīdziniekiem jāpateicas savam vārtu vīram Robertam Ozolam, kurš tika galā ne tikai ar uz viņu vārtiem nozīmēto 11 metru soda sitienu, bet arī vairākiem bīstamiem sitieniem. Līdz ar to Ozola vārtu tīkliņš palika neskarts, spēlei noslēdzoties ar 2:0 čempionu labā.

Rīt, 16. jūnijā, virslīgas pirmā kārta noslēgsies ar Metta – Jelgava un Tukums 2000 – Jūrmalas Spartaks dueļiem, kas sāksies attiecīgi pulksten 18.00 un 19.00.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu par <a class="blue-link" Elvja Merzļikina iekļaušanu NHL labāko vārtsargu sarakstā.

Speletajiem.com komanda