Latvijas futbola izlases kandidātos iekļauts Tīdenbergs; vai Karašausks 'zvanīs' Kazakevičam?

futbols

Latvijas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs ceturtdien, 1. oktobrī, nosaucis kandidātus gaidāmajām oktobra spēlēm. 27 futbolistu lokā iekļauts Liepāja pamatsastāva spēlētājs Eduards Tīdenbergs, kurš izlasē vēl nav debitējis, kaut gan ir bijis izsaukts. Savukārt valstsvienības kandidātu lokā nav atrodams Tīdenberga komandas biedrs Artūrs Karašausks, kurš šobrīd ir rezultatīvākais latvietis Virslīgas čempionātā.

Latvijas futbola izlase 7. oktobrī izbraukumā aizvadīs pārbaudes spēli pret Melnkalnes izlasi, bet turpinājumā dosies uz Fēru salām, kur 10. oktobrī UEFA Nāciju līgas D grupas ietvaros aizvadīs maču pret vietējo valstsvienību. Izlases spēļu cikls noslēgsies 13. oktobrī Rīgā, aizvadot Nāciju līgas maču pret Maltu.

Salīdzinot ar iepriekšējo izlases sasaukumu septembrī, kandidātu sarakstā šoreiz nav iekļauts Igors Tarasovs, kura klubam paredzētas spēles Somijas čempionātā. Valstsvienības rindās atgriezušies arī spēlētāji, kuri iepriekš bija savainoti. Viens no tiem ir Polijas kluba Lechia spēlētājs Kristers Tobers, bet otrs ir Minhenes Bayern sistēmas spēlētājs Daniels Ontužāns. Kazakevičs kandidātu rindās iekļāvis arī vienu spēlētāju, kurš valstsvienības sastāvā vēl nav spēlējis - Eduardu Tīdenbergu. Viņa pārstāvētā Liepāja iekrājusi labu uzvaru sēriju Latvijas čempionātā. Par pārsteigumu vairākiem futbola sekotājiem, Nāciju līgas mačos, tāpat kā septembrī, nespēlēs rezultatīvākais Virslīgas latvietis Artūrs Karašausks. Tāpat Kazakevičs nav iekļāvis Lietuvas čempionvienības Sudūva uzbrucēju Valēriju Šabalu.

"Nekad iepriekš septiņās dienās izlasei nav bijušas trīs spēles, tāpēc spēlētāju izvēle šoreiz ir plašāka. Atslēgas mačs šajā nometnē, protams, būs pret Fēru salām, un tā rezultāts būs būtisks, lai turpinātu cīņu par pirmo vietu grupā. Līdz ar to pirmajā nometnes spēlē pret Melnkalni dosim iespēju tiem spēlētājiem, kuri ir tuvu pamatsastāvam un uz to reāli pretendē, kā arī variēsim ar šībrīža pamatsastāvu," atklāja Kazakevičs.

"Izlases trenerim pie komandas attīstības un gatavošanas ir jāpieiet sistēmiski. Bez šiem spēlētājiem, kas ir sastāvā, šobrīd ir vēl vairāki futbolisti, kuri ir reāli kandidāti, taču izvēles loks manā vērtējumā nav ļoti plašs. Šiem futbolistiem ir jādod iespēja saspēlēties un realizēt tās iestrādnes, kuras komandā cenšamies iedzīvināt jau no pirmās dienas. Spēlētāji demonstrē vēlmi progresēt, un viņi to apliecināja jau pirmajā sasaukumā. Mēs mācāmies no iepriekšējām kļūdām, ņemam līdzi pozitīvās lietas un virzāmies uz priekšu, lai pakāpeniski panāktu to, ka spēlētāji ne tikai sadzird un grib, bet reāli arī izpilda to, ko visi kā komanda vēlamies redzēt," papildināja treneris.

Iepriekšējā izsaukumā, kad Latvija aizvadīja divas spēles UEFA Nāciju līgas D divīzijas pirmās grupas ietvaros septembrī, Kazakeviča skolotie futbolisti samierinājās ar diviem neizšķirtiem - 0:0 pret Andoru un 1:1 ar Maltu.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts oktobra spēlēm:

Vārtsargi: Pāvels Šteinbors, Roberts Ozols, Dāvis Ošs;

Aizsargi: Mārcis Ošs, Kaspars Dubra, Antonijs Černomordijs, Elvis Stuglis, Ritvars Rugins, Roberts Savaļnieks, Vladislavs Sorokins, Krišs Kārkliņš, Raivis Jurkovskis;

Pussargi: Kristers Tobers, Gļebs Kļuškins, Andrejs Cigaņiks, Daniels Ontužāns, Eduards Emsis, Vladislavs Fjodorovs, Artūrs Zjuzins, Jānis Ikaunieks, Alvis Jaunzems, Mārtiņš Ķigurs, Eduards Tīdenbergs;

Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis, Dāvis Ikaunieks, Raimonds Krollis.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Bayern' piecu vārti trillerī uzveic Dortmundi un izcīna Vācijas Superkausu