Latvijas izlases aizsargam Vladislavam Sorokinam pēc trešdienas mača pret Sanmarīno valstsvienību konstatēta saslimšana ar ​Covid-19 Latvijas futbola izlasē spēlētājam fiksēta saslimšana

Latvijas futbola izlasē spēlētājam fiksēta saslimšana ar Covid-19

Latvijas futbola izlases treniņprocess

Latvijas izlases aizsargam Vladislavam Sorokinam pēc trešdienas mača pret Sanmarīno valstsvienību konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet Vladislavam Fjodorovam un komandas fizioterapeitam Dmitrijam Jefremenkovam fiksēti apšaubāmi pārbaužu rezultāti, ziņo Latvijas futbola federācija (LFF).

Jau sestdien, 14. novembrī, Latvijai Daugavas stadionā jāaizvada mačs UEFA Nāciju līgas D divīzijas pirmajā grupā pret Fēru salām.

Saskaņā ar Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) sanitārā protokola noteikumiem un pēc konsultācijām ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) fiksēta desmit spēlētāju riska grupa, kurai, izvērtējot apstākļus un veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, bijis ciešs kontakts ar minētajām personām. Šai grupai 13. novembrī pirms izlases pirmsspēles treniņa operatīvā kārtā tiek veikta papildu testēšana. Šo spēlētāju dalība treniņā iespējama tikai tad, ja pirms tam tiks saņemts attiecīgs negatīvs atzinums. Pretējā gadījumā šie spēlētāji treniņā nepiedalīsies, gaidot pārbaužu rezultātus.

Citiem izlases pārstāvjiem atsevišķi drošības pasākumi nav noteikti, tomēr, izvērtējot situāciju un potenciālos riskus, pēc piektdienas vakara treniņa atsevišķa ārpuskārtas testēšana tiks veikta arī visiem pārējiem valstsvienības pārstāvjiem.

Sorokins, Fjodorovs un Jefremenkovs, ievērojot sanitārā protokola noteikumus un SPKC norādes, ir pametuši izlases treniņnometni un pašizolējušies.

Atbilstoši UEFA sanitārā protokola norādēm Latvijas izlase pēc attiecīgo valstsvienības pārstāvju izolēšanas turpina gatavoties UEFA Nāciju līgas spēlēm ar Fēru salām 14. novembrī Rīgā un Andoru 17. novembrī viesos, paralēli veicot atkārtotas ārpuskārtas testēšanas. Papildu testēšanas kārta paredzēta arī tūdaļ pēc 14. novembra spēles.

Jau pirms Latvijas uzvaras pret Sanmarīno, pozitīvas testa analīzes tika konstatētas vienam no trenera palīgiem - Marianam Paharam. Viņš ar izlasi uz izbraukumu nedevās.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Dinamo' salūst trešajā periodā un pagarina zaudējumu sēriju