Latvieša 'YEKINDAR' komanda uzvar finālā un saņem pusmiljonu dolāru

Yekindar pārstāvētā Virtus.pro komanda

Latvijas e-sportista Mareka YEKINDAR Gaļinska pārstāvētā Krievijas komanda Virtus.pro izcīnīja uzvaru sezonas nozīmīgākajā datorspēles Counter-Strike: Global Offensive turnīrā Flashpoint 2, finālā ar 2:1 pārspējot OG vienību. Par uzvaru latvieša komanda saņēma milzīgu balvu - 500 000 ASV dolāru.

Šosezon Covid-19 pandēmijas dēļ atcēla CS:GO nozīmīgākos Major turnīrus, tāpēc lielākais balvu fonds bija tieši Flashpoint 2 turnīrā, kurā piedalījās 12 komandas.. E-sportisti cīnījās par kopējo balvu fondu miljons ASV dolāru apmērā. Septiņas no 12 komandām bija turnīra sadarbības partneres, trīs saņēma uzaicinājumus, taču vēl divas savu dalību nodrošināja kvalifikācijas kārtā. Gaļinska pārstāvētā Virtus.pro turnīru, kas tāpat kā citi 2020. gada e-sporta pasākumi nenotika klātienē, sasniedza caur divu kārtu atlasi.

Pa ceļam līdz finālam Krievijas e-sporta komanda, kas pasaules rangā ieņem 16. pozīciju, no grupas izkļuva ar divām uzvarām trīs spēlēs. Astotdaļfinālā tika pārspēta MAD Lions, ceturtdaļfinālā planētas piektā spēcīgākā komanda BIG, bet pusfinālā zviedru vienība fnatic. OG atrodas ranga sestajā pozīcijā.

Triumfs Flashpoint 2 turnīrā bija Virtus.pro klana vēsturiski lielākā uzvara. Gaļinskis līdz šim savā karjerā bija nopelnījis aptuveni 51 tūkstoti ASV dolāru, taču panākums Flashpoint 2 turnīrā nopelnīto summu vismaz dubultoja (atkarībā no naudas sadales kārtības komandā). Iepriekš komanda uzvarēja arī IEM Ņujorkas turnīrā.

Finālā Gaļinska komanda piekāpās pretinieku izvēlētajā Mirage kartē ar 10:16, taču turpinājumā ar 16:9 triumfēja otrajā kartē Train. Uzvarētāju līdz divām uzvarām nācās noteikt Inferno mapē, kur latvieša sniegums palīdzēja Krievijas klanam svinēt uzvaru ar 16:12.

YEKINDAR spēli pabeidza ar statistiku 47-47 un reitingu 1.06, kas bija otrs labākais sniegums komandā, bet trešais visā spēlē.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Keins un Sons izkārto 'Tottenham' uzvaru Londonas derbijā

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!