Latvija 'salabo vektorus' un Nāciju līgas noslēgumā sagrauj Andoru

Komandas biedri sveic Černomordiju ar vārtu guvumu

Pirmo uzvaru Nāciju līgas D divīzijā otrdien Maltā izcīnīja Latvijas izlase, kas ar 5:0 sagrāva vietējo valstsvienību. Divus vārtus Latvijas labā guva Jānis Ikaunieks, ar golu atzīmējās arī Vladislavs Gutkovskis un Antonijs Černomordijs ar Raimondu Krolli, kuriem tie bija pirmie precīzie sitieni pieaugušo izlasē.

Tādējādi Latvija izvairījās no palikšanas grupas pēdējā pozīcijā, Nāciju līgu noslēdzot D divīzijas pirmās grupas trešajā vietā. Latvija sešās spēlēs iekrāja septiņus punktus, izcīnot četrus neizšķirtus, vienu uzvaru un piedzīvojot vienu zaudējumu. Turnīru Latvija noslēdz 53. pozīcijā, apsteidzot Andoru un Sanmarīno.

Tikmēr grupā triumfēja Fēru salas, kas nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Maltas izlasi. Fērieši sešās spēlēs izcīnīja 12 punktus, bet Malta deviņus.

Mačā pret Andoru latvieši dominēja jau no paša sākuma, ne brīdi nedodot pretiniekam cerības uz Roberta Ozola sargāto vārtu uzlaušanu. Latvijas izlasei piederēja lielāka bumbas kontrole - 60% pret 40% -, kā arī pārsvars sitienos - 12 pret 9 (rāmī 7 pret 3).

Laba iespēja jau pirmajās minūtēs bija Jānim Ikauniekam, kurš, pēc lieliskas partnera piespēles, nonāca vienatnē pret tukšu vārtu stūri, tomēr bumbu raidīja pa vārtu stabu. Rezultātu 6. minūtē atklāja Antonijs Černomordijs, kuram tie bija pirmie vārti lielās izlases sastāvā - 1:0.

Lai gan latviešiem bija vēl vairākas iespējas, rezultāts līdz pirmā puslaika beigām nemainījās.

Rezultātu 57. minūtē dubultoja Jānis Ikaunieks, kurš uztvēra Vladislava Gutkovska piespēli soda laukumā un raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī. Trīs minūtes vēlāk pēc stūra sitiena Ikaunieks guva arī savus otros vārtus, bumbu vārtu tīklā raidot ar galvu - 3:0.

70. minūtē andorieši savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Vladislavu Gutkovski, un tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. 25 gadus vecais Polijas čempionātā spēlējošais uzbrucējs pats devās uz 11 metru atzīmi un guva savus otros vārtus izlases rindās, kā arī otros vārtus šajā ciklā un otros vārtus pēc pendeles.

Punktu spēlei un rezultātu 5:0 Latvijas labā panāca Latvijas Virslīgas komandas Metta spēlētājs Raimons Krollis. 19 gadus vecais uzbrucējs ielauzās soda laukumā un tika nogāzts, par ko galvenais tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu. To devās izpildīt pats Krollis.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Virslīgas līdervienībā 'Riga' 16 cilvēkiem konstatēta saslimšana ar Covid-19