Kurucs atsauca pieteikumu no NBA drafta, jo komandas neizrāda interesi

Artūrs Kurucs VEF kreklā

Latviešu basketbolists Artūrs Kurucs atsaucis dalību no 2020. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta. Sportists raidījumā Sporta studija skaidroja, ka komandas neesot izrādījušas lielu uzmanību.

NBA šī gada drafts notiks 18. novembrī. Kurucs bija vienīgais latvietis, kurš bija pieteicies draftam, taču atteica no tā dalību. Viņš laimi varēs mēģināt citos gados.

"Principā tam ir vairāki iemesli," Sporta studijai stāstīja Kurucs. "Viens no galvenajiem - nebija liela uzmanība no NBA komandām. Šogad, diemžēl, nevarēju aizbraukt un atrādīties klātienē, un varbūt treniņprocesā parādīt savas slēptās prasmes uz laukuma, ko viņi varētu novērtēt. Palielināt interesi par sevi. Pandēmijas dēļ šādas iespējas nebija. Kaut arī sanāca veiksmīga sezona gan VEF Rīga, gan Baskonia komandā - iegūts zelts abās līgās. Uzskatu, ka individuāli labi sevi parādīju. Tāda situācija ir izvērtusies šogad. Jādomā uz priekšu."

Līgumu ar Spānijas augstākās līgas klubu Vitorijas Baskonia Artūrs Kurucs parakstīja 2015. gadā. Līgums ir spēkā vēl uz divām sezonām. 20 gadus vecais basketbolists šosezon piedalījies piecās ULEB Eirolīgas spēlēs, laukumā pavadot vidēji trīs minūtes un 22 sekundes, bet punktus negūstot. Tikmēr Spānijas līgā viņš deviņos mačos vidēji spēlējis deviņas minūtes, kurās guvis 1,4 punktus, 0,9 rezultatīvas piespēles un 0,7 atlēkušās bumbas.

"Šogad komandas veica attālinātas intervijas ar spēlētājiem," par NBA draftu Covid-19 pandēmijas laikā stāstīja Kurucs. "Mēģināja izprast tavu psiholoģiju, kā tu redzi sevi kā spēlētāju. Varbūt tevi iepazīt nedaudz citādāk."

"Es domāju, ka mums kā eiropiešiem, kuri ir tālāk no Amerikas, no amerikāņu basketbola pasaules, mums ir svarīgi turp aizbraukt un parādīt savas dotības, ko viņi varbūt nav pamanījuši. Manā gadījumā tas nospēlēja būtisku lomu. Tas man bija svarīgi, lai paaugstinātu savu vērtību," atzina basketbolists.

Basketbolista brālis Rodions Kurucs 2017. gadā arī atsauca pieteikumu no NBA drafta, bet nākamajā gadā viņu ar 40. numuru izvēlējās Bruklinas Nets vienība.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. F-1 izziņo nākamās sezonas kalendāru

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!