Kurucam sezona galā, Porziņģa 'Mavs' iespēja pārņemt vadību sērijā

Rodions Kurucs pret Toronto Raptors

Viens aiz borta, otrs vēl uz klāja - latviešu basketbolists Rodions Kurucs un viņa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Bruklinas Nets sērijā līdz četrām uzvarām ar 0-4 piekāpās titula turētājiem no Toronto Raptors vienības, tikmēr Kristapa Porziņģa Dalasas Mavericks sērijā cīnās neizšķirti 2-2 ar Losandželosas Clippers.

Aizvadītajā naktī ceturto un šosezon pēdējo izslēgšanas spēļu maču aizvadīja Kuruca Nets, kas izšķirošajā mačā piedzīvoja zaudējumu ar 122:150, tādējādi neizcīnot nevienu uzvaru pret spēcīgo Toronto Raptors. Pirmajā mačā Bruklinas vienība zaudēja ar 110:134, otrajā ar 99:104, bet trešajā ar 92:117.

Kurucs savas karjeras otrajā "play-off" sērijas pēdējā mačā guva astoņus punktus un iekrāja trīs rezultatīvas piespēles:

Šosezon Kurucs regulārajā čempionātā piedalījās 47 komandas mačos. Laukumā latvietis vidēji pavadīja 14,6 minūtes, kuru laikā guva 4,6 punktus, savāca 2,6 atlēkušās bumbas un atdeva 1,1 rezultatīvu piespēli. Četrās izslēgšanas spēlēs Kurucs vidēji spēlēja 14,5 minūtes, gūstot 5,5 punktus un atdodot 3,3 piespēles. Jāpiemin, ka NBA burbulī Ņujorkas komandai nepalīdzēja vairāki komandas līderi, kas nedeva reālas cerības uz titula izcīnīšanu.

Savukārt lielisku sniegumu play-off pirmajā kārtā uzrāda Porzinģā pārstāvētā Mavericks vienība. Lai gan Dalasas klubam pretī stājas viena no favorītēm uz čempiona titulu Clippers, latvieša komanda sērijā cīnās vienlīdzīgi, pēc aizvadītām četrām spēlēm, uzvaras sadalot vienādi. Īpaši spilgtu sniegumu aizvadītās nakts cīņā uzrādīja Porziņģa komandas biedrs Luka Dončičs, kurš izvilka komandu ar 43 punktiem un triple-double. Turklāt slovēņu basketbola zvaigzne bija ne tikai labākais spēlētājs mača gaitā, viņš guva arī izšķirošo metienu, kas grozā krita līdz ar fināla sirēnu un atnesa Dalasas klubam uzvaru. Ceturto pirmās kārtas maču izlaida Porziņģis, kurš neilgi pirms mača vēl bija pieteikts sākumsastāvā. Latvietis bija spiests izlaist maču ceļgala sāpju dēļ.

Nākamo spēli Mavericks aizvadīs 26. augustā pulksten 04.00 pēc Latvijas laika.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Kurš būs jaunais NBA čempions?