'Nets' NBA sezonu sāk ar uzvaru; čempione 'Lakers' piekāpjas derbijā

Kevins Durents zem groza ir neapturams

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) 2020./2021. gada sezonas pirmajā spēlē latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas Nets ar 125:99 (40:25, 23:20, 36:26, 26:28) sagrāva Goldensteitas Warriors vienību. Tikmēr čempione Lakers Losandželosas derbijā atzina Clippers pārākumu.

Rodions Kurucs laukumā atradās noslēdzošās ceturtdaļas pēdējās septiņas minūtes, kad abas komandas laukumā sūtīja rezervistus, jo vairs nebija šaubu par mača iznākumu. Latvietis realizēja vienīgo izpildīto tālmetienu, kā arī savāca vienu atlēkušo bumbu. Šī Kurucam ir jau trešā NBA sezona.

Šī bija Kevina Duranta pirmā oficiālā spēle Nets sastāvā, pagājušo sezonu izlaižot savainojuma dēļ. Iepriekš 32 gadus vecais basketbolists pārstāvēja tieši Warriors vienību, kas šodien spēlēja bez Dreimonda Grīna un Kleja Tomsona, kurš izlaidīs arī turpmāko sezonu ahileja cīpslu plīsuma dēļ. Pēc traumas laukumā atgriezās komandas līderis Stefans Karijs.

Bruklinas vienība jau pēc pirmās ceturtdaļas iekrāja 15 punktu pārsvaru (40:25), ko izdevās noturēt arī spēles atlikušajā daļā, par diviem punktiem kapitulējot vienīgi noslēdzošajā ceturtdaļā (23:25).

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 26 punktiem bija Kairijs Ērvings. Tikmēr 22 punktus iekrāja Kevins Durants, bet 20 punktus iemeta Keriss Leverts, kurš atzīmējās arī ar deviņām atlēkušajām bumbām.

Viesu sastāvā ar double-double atzīmējās Stefans Karijs, kurš guva 20 punktus un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Savā pirmajā oficiālajā mačā uz lielās basketbola skatuves ar 19 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās 2020. gada drafta otrais numurs Džeimss Vaizmens, bet 13 punktus iemeta Endrjū Viginss.

Savukārt otrajā otrdienas mačā čempione Losandželosas Lakers savā laukumā ar rezultātu 109:116 (19:39, 35:17, 24:33, 31:27) piekāpās Clippers vienībai. Pirms spēles Lakers saņēma čempiona gredzenus par triumfu pērnajā sezonā.

Uzvarētāju labā 33 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Pauls Džordžs, bet ar 26 punktiem atzīmējās Kavai Lenards. Tikmēr Lakers sastāvā 22 punktus guva Lebrons Džeimss, savukārt ar 18 punktiem pirmo spēli noslēdza Entonijs Deiviss.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Pēc paša iniciatīvas 'Dinamo' rindas pamet vēl viens leģionārs