Kazakevičs pirms Nāciju līgas izlasei piesaista trīs debitantus

kazakēvičs

Ceturtdien, 27. augustā, Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs preses konferencē nosauca valstsvienības kandidātu sastāvu pirms UEFA Nāciju līgas spēlēm pret Andoru un Maltu. No 24 izsauktajiem futbolistiem, trīs uz izlasi izsaukti pirmo reizi.

"Pēdējais pusgads bija ļoti neierasts un interesants laiks. Diemžēl ir sanācis tā, ka pirmoreiz ar komandu laukumā tiksimies tikai pēc dažām dienām. Esam jauna ceļa sākumā. Tiek veidota jauna komanda, ar jaunu redzējumu. Mums ir jauns LFF prezidents, jauna un ambicioza valde, kas vēlas atgriezt daudzas pozitīvas lietas, kas bijušas iepriekš. Un mums kā nacionālajai izlasei jāatbalsta pārmaiņas ar pozitīviem rezultātiem laukumā. Šiem 24 spēlētājiem, kurus uzaicinājām uz izlasi, vēlamies uzticēties pirmajās nometnēs. Ar viņiem vēlamies pamainīt būtiskus akcentus spēlē, spēles zīmējumā šajā ciklā," atklāja Dainis Kazakevičs.

Pirmo reizi uz izlasi tika izsaukti trīs futbolisti. Godu saņēmuši Jūrmalas Spartaks vārtsargs Dāvis Ošs, kā arī divi Valmiera futbolisti Krišs Kārkliņš un Alvis Jaunzems. Sarakstā nav iepriekš valstsvienībā spēlējošie Kristers Tobers un Daniels Ontužāns - abi jaunie censoņi atgūstas no savainojumiem. Tikmēr Japānas 2. līgas kluba futbolists Vitālijs Maksimenko izlasei nepalīdzēs Covid-19 ierobežojumu dēļ - viņam pēc atgriešanās būtu jāsēž divu nedēļu ilgā pašizolācijā, tādējādi nevarot laikus atgriezties kluba rīcībā.

"Futbolistiem, kuri spēlē izlasē, jāatbilst trim punktiem. Jābūt ar skaidru motivāciju, kā spēlēt un kā sasniegt rezultātus, arī savus individuālos mērķus. Otrais - jābūt atbilstošai meistarībai. Trešais - kā iekļauties spēlē, jābūt atbilstošām prasībām un vērtībām, spēles un sadzīves disciplīnai. Ja kāds šeit nav, tas nenozīmē, ka nākamajās reizēs nevar parādīties. Taču joprojām pieturēsimies pie principiem," stāstīja Kazakevičs.

Nāciju līgas pirmo cīņu Latvijas izlase aizvadīs 3. septembrī, kad savā laukumā uzņems Andoru. Trīs dienas vēlāk ieplānots izbraukuma mačs pret Maltas valstsvienību. Vēl Latvijas grupā spēlēs Fēru salas.

"Neskatoties uz to, ka esmu nācis uz izlasi ar vidēja termiņa mērķiem, kas sadalīti pa posmiem, skaidrs, ka visi gaidīs rezultātus jau no pirmās spēles, un tāds ir arī mūsu mērķis. Vēlamies ieviest izlasē stabilitāti - sastāva izvēlē, spēles principu ievērošanā. Ir svarīgi, lai no nometnes uz nometni būtu tā sauktais uzkrājošais efekts. Mums ir visaugstākie mērķi. UEFA Nāciju līgā cīnīsimies par trim punktiem katrā spēlē, tai pat laikā jāsaprot, ka varbūt ne vienmēr viss izdodas uzreiz," uzsvēra treneris.

LATVIJAS FUTBOLA IZLASES SASTĀVS:

Vārtsargi: Pāvels Šteinbors, Roberts Ozols, Dāvis Ošs.

Aizsargi: Mārcis Ošs, Kaspars Dubra, Antonijs Černomordijs, Elvis Stuglis, Roberts Savaļnieks, Krišs Kārkliņš, Vladislavs Sorokins, Raivis Jurkovskis, Ritvars Rugins.

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Eduards Emsis, Andrejs Cigaņiks, Vladislavs Fjodorovs, Alvis Jaunzems, Gļebs Kļuškins, Jānis Ikaunieks, Mārtiņš Ķigurs, Igors Tarasovs.

Uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis, Dāvis Ikaunieks.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. NBA protesti - apdraudēts sezonas turpinājums, 'laivā' lec arī citas vadošās līgas.