Kazakevičs skaidro, kā jāspēlē mačā ar Andoru

kazakēvičs

Latvijas futbola izlase jau rīt, 3. septembrī, pulksten 19.00 Daugavas stadionā uzņems Andoras valstsvienību UEFA Nāciju līgas D grupas ietvaros. Par gatavību un izlases galvenajiem ieročiem preses konferencē pastāstīja komandas galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

"Spēlētājiem nav viegli, jo viņiem no manas puses nāk liels informācijas apjoms. Ar nelielu humora devu varu pateikt, ka vakar bija vienīgā diena šogad, kad varējām pilnvērtīgi trenēties, jo visā pārējā laikā bija vai nu atjaunošanās, vai pirmsspēles treniņi. Tāda ir realitāte. Īpaši par to nesūdzos, taču tas nozīmē, ka jaunā realitāte ir tāda, ka vēl vairāk ir jāstrādā ārpus laukuma – teorētiskajās nodarbībās, sarunās ar spēlētājiem. Manuprāt, ir ļoti būtiski, lai mēs pakāpeniski mainītu savu spēles stilu un izmantotu savas stiprās puses. Rītdien neapšaubāmi gribam pietiekami kvalitatīvu spēli ar bumbu, bet mums ir jāsaprot, ka pret mums spēlēs diezgan organizēta un pieredzējusi komanda, kas visai nemainīgā sastāvā spēlē jau kādu laiku. Mūsu gadījumā būs ļoti būtiski, cik ātri spēsim spēlēt ar bumbu, lai iegūtu pārsvaru pār pretinieku. Tāda ir galvenā doma. Ja runājam par mentālām lietām, tad ir ļoti svarīgi, kā laukumā gan individuāli, gan kā komanda reaģēsim uz sarežģītām situācijām. Tādas situācijas noteikti radīsies, un ir svarīgi, kā mēs uz tām reaģēsim un vai pieturēsimies pie spēles plāna. Rādām diezgan daudz video piemēru, kad pretinieki var mūs izgrūst no komforta zonas, tā ka ir diezgan daudz informācijas un piemēru, no kuriem jāmācās."

Dainim Kazakevičam šī būs pirmā spēle kopš stāšanās galvenā trenera amatā. Uz izlasi futbola eksperts izsauca trīs debitantus, turklāt putniņi čalo, ka vismaz viens no tiem piedzīvos debiju valstsvienības kreklā pret Andoru.

Zināms, ka vairāki futbolisti uz izlases treniņnometni ieradušies ar lielākiem vai mazākiem savainojumiem. Piemēram, vakardienas treniņā nepiedalījās Dāvis Ikaunieks un Artūrs Zjuzins. Tāpat arī Šteinbors netrenējās pilnvērtīgi. Tomēr Kazakevičs atzina: "Situācija ir tāda, kāda tā ir parasti - ir atsevišķi spēlētāji, kuriem ir mazi savainojumi. Tai skaitā Dāvim un Artūram vakar nācās izlaist treniņu. Pašlaik novērojam situāciju saistībā ar viņiem, un Artūrs šodien jau piedalīsies pirmsspēles treniņā. Dāvis gan nepiedalīsies, un skatīsimies, vai viņš būs gatavs pirmajai spēlei vai gatavosim viņu uz otro spēli – to rādīs rītdienas rīts. Pāvelam viss ir kārtībā – viņš ir gatavs spēlēt. Viņam tikai bija diezgan sarežģīta spēle Polijas čempionātā un diezgan sarežģīts ceļš, kas daudziem Latvijas izlases spēlētājiem bija izaicinājums, jo no dažādiem klubiem nokļūšana līdz Latvijai citreiz prasīja vairāk nekā 10, pat 15 stundas."

"Gatavības līmenis ir dažāds. Domāju, ka divu dienu laikā to ir grūti uzlabot, to var ietekmēt tikai ar nedaudz kvalitatīvāku atjaunošanās procesu pēc spēļu slodzes iepriekšējā nedēļas nogalē. Situācijas ar spēlētajiem ir stipri dažādas – Latvijas spēlētājiem ir ļoti intensīvs spēles ritms ar divām smagām spēlēm iepriekšējās nedēļas laikā, ieskaitot kā Eirokausus, tā arī to pašu Rīgas derbiju, bet ir arī spēlētāji, kuri jau gandrīz mēnesi nav spēlējuši un kuriem ir citas funkcionālas dabas problēmas. Taču tā izlasē nav nekāda unikāla situācija – tā ir bijis gandrīz vienmēr, un tā būs arī turpmāk. Nedomāju, ka treneris kādreiz sagaidīs, ka visi spēlētāji būs vislabākajā formā, tādēļ būs jāmeklē līdzsvars starp atbilstošu funkcionālās gatavības līmeni, lai varam spēlēt aktīvi, un gan meistarības līmeni, gan arī mentālo gatavību sarežģītai spēlei, jo labi zinām, kāda Andora ir kā pretiniece un ka spēle būs sarežģīta ne tikai funkcionāli, bet arī mentāli," paturpināja izlases stūrmanis.

futbols

Iepriekšējie divi Latvijas-Andoras dueļi noslēgušies ar bezvārtu neizšķirtu, tāpēc trenerim tika uzdots jautājums: "Kā uzlauzt Andoras ciešo aizsardzību?" Uz to Kazakevičs izvērsti atbildēja: "Kā jau teicu iepriekš, ļoti būtiski būs tas, cik ātri spēsim spēlēt ar bumbu, cik ātri spēsim pārvietot bumbu, cik daudz varēsim pretiniekus noķert pārslēgšanās fāzēs, kad viņi vēl nebūs ieņēmuši pozicionālās aizsardzības fāzes, jo viņi visi tiešām spēj ļoti organizēti pagūt savās pozīcijās 4-4 blokā. Otra lieta, kas, manuprāt, ir ļoti būtiski, ir tā, cik daudzveidīgi būsim. Neviena komanda nevar nosegt pilnīgi visas zonas. Ja aktīvi spēlēsim malās, tad pretiniekiem būs vairāk jāpārvietojas malās un pārvietošanās gadījumos var parādīties brīvas zonas starp līnijām. Šajā ziņā skaidrs, ka mēģināsim variēt un meklēt pēc iespējas vairāk brīžu, kad varēsim nogādāt bumbu centrālajā zonā, bet būsim gatavi arī tam, ka, ja būs cieša spēle, varēsim bumbu vertikāli nogādāt aiz pretinieku aizsargu mugurām un malās izmantot skaitlisko pārsvaru, spēlēt ar ātriem centrējumiem. Mēģināsim spēlēt daudzveidīgi un meklēt variantus, lai pretinieku aizsardzība visu laiku būtu 50%-50% situācijās, kad nezinās, kāda būs mūsu nākamā darbība. Ja pret organizētu pretinieku spēlē diezgan paredzami, tad ir diezgan grūti uzlauzt aizsardzību un atliek vienīgi individuālās darbības. Vēl atrodamies savstarpējās pierīvēšanās procesā. Treniņos ir bijušas epizodes, kas mani priecētu, bet tie bija tikai īslaicīgi uzplaiksnījumi. Tādēļ neteikšu, ka mums jau ir ļoti pārliecinošs risinājums, un būšu nedaudz piesardzīgs."

Svētdien, 6. septembrī, Latvijas izlase aizvadīs maču pret Maltu. Nāciju līgas pirmajā D grupā vēl ir arī Fēru Salas.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Pieredzējušais Andris Vaņins noslēdzis futbolista gaitas.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!