Kazakevičs pēc uzvaras pār Sanmarīno: Nevarētu teikt, ka viss izdevās

Kazakevičs pēc spēlet pret Sanmarīno

Pirmo uzvaru kopš Daiņa Kazakevičā stāšanās galvenā trenera amatā izcīnīja Latvijas vīriešu futbola izlase, kas pārbaudes mačā ar 3:0 apspēlēja FIFA reitingā pēdējā vietā esošo pundurvalsti Sanmarīno.

"Pirmām kārtām, mums bija būtiski caur šo pārbaudes spēli risināt vairākus uzdevums," pēc panākuma minēja Kazakevičs. "Viens no būtiskākajiem bija beidzot uzvarēt un iegūt zināmu pārliecību. Tas arī izdevās, lai gan kopumā nevar teikt, ka visas spēles garumā viss izdevās tā, kā mēs plānojām, bet rezultāts ir pozitīvs. Vairākas lietas no tām, kuras mēs bijām plānojuši, arī paveicām, un tajā pašā laikā jācer, ka tas mums neprasīs atsevišķu spēlētāju traumas – pēc šīs spēles jau ir daži jautājumi, kas ir saistībā ar spēlētāju stāvokli, bet ceru, ka viss būs kārtībā un visi spēlētāji būs gatavi spēlei pret Fēru salām."

Mačā pret Sanmarīno latviešiem bija nospiedošs bumbas kontroles vairākums - 73% pret 27%. Tāpat arī sitieni tika izdarīti 15 reizes vairāk - 15:1 (rāmī 9:1). Latvieši izpildīja 635 piespēles ar 84% precizitāti, kamēr pretinieki saspēlējās 243 reizes ar 63% precizitāti. Lai gan spēles beigās gūts panākums ar 3:0, nevarētu teikt, ka pats mačs bija izdevies.

"Skaidrs, ka nevarētu teikt, ka viss izdevās izcili, bet domāju, ka viss spiediens no tā, ka mums neizdodas gūt vārtus, neuzvaram un spēlējam pret FIFA ranga pēdējo komandu, radīja zināmu nervozitāti spēlētājos," uzskata Kazakevičs. "Arī kopumā pozicionālā spēle ar bumbu mums ne vienmēr padodas ļoti kvalitatīvi. Arī šodienas spēle, kā jau teicu, nebija vienkārša. Pozitīva lieta, kuru varu atzīmēt, protams, ir tā, ka bijām diezgan disciplinēti pārejas fāzēs, neļaujot pretiniekiem īpaši ieskrieties un esot diezgan disciplinēti un organizēti cīņā par otrajām bumbām. Bet bija epizodes spēlē, kurās gan pozicionālā uzbrukumā varējām nospēlēt labāk, gan tieši spēles beigās pie rezultāta 3:0, kad ik pa brīdim atļāvāmies diezgan dezorganizētu spēli, kas neliecina par atbilstošām kvalitātēm."

Pēdējo reizi Latvijas izlase trīs vārtus vienā spēlē bija guvusi pirms trīs gadiem, kad pārbaudes spēlē Kosovā piekāpāmies vietējai vienībai ar rezultātu 3:4. Tajā pašā gadā ar 4:0 tika sagrauta Andora.

Pirmos vārtus mačā Latvijas valstsvienības labā guva pretinieku spēlētājs Kristians Brolli. Tajā epizodē gan jāuzteic Jāņa Ikaunieka prasmes atņemt bumbu pretinieku soda laukumā, kas turpinājumā atveda iespēju saasināt situāciju ar asu piespēli, ko savos vārtos raidīja Brolli.

71. minūtē, tikai četras minūtes pēc nākšanas laukumā, vārtus pēc stūra sitiena guva aizsargs Kaspars Dubra, kurš izleca augstāk par pretinieku aizsargiem un bija precīzs spēlē ar galvu.

Trešos vārtus latvieši guva pēc 11 metru soda sitiena, ko nopelnīja Vladislavs Fjodorovs. Pendeli izpildīja Polijas čempionāta bombardieris Vladislavs Gutkovskis, gūstot pirmos vārtus izlases kreklā.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs UEFA Nāciju līgā pret D divīzijas pirmās grupas līderi Fēru salām. Spēle notiks 14. novembrī Rīgā, Daugavas stadionā.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. Artūrs Kurucs atsauca pieteikumu NBA draftam komandu neieinteresētības dēļ.

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!