Kanāda pieveikta. Vai varam sapņot par medaļām?

Vakar Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Rīgā paveica teju neiespējamo - ar 2:0 tika sakauta hokeja lielvalsts Kanāda, kas bija vēsturē pirmā latviešu uzvara pār Ziemeļamerikas komandu. Lielisku sniegumu vārtos demonstrēja NHL kluba Kolumbusas Blue Jackets vārtsargs Matīss Kivlenieks, bet ar vārtu guvumiem atzīmējās Miks Indrašis un Oskars Batņa. Saprotams, ka pēc tik pozitīva sākuma līdzjutēji no savas komandas gaida visaugstākos sasniegumus jeb iekļūšanu medaļās.

Pēc negaidītās uzvaras Latvijas līdzjutēji ieturēja tradīcijas un kopīgi devās atstāt ziedus pie Kanādas vēstniecības. Par ziediem priecīgs bija kanādiešu vēstnieks Kevins Rekss.

Turpinājumā Latvijai jāspēkojas ar Kazahstānas izlasi (22.05), Itāliju (24.05), ASV (27.05), Norvēģiju (28.05), Somiju (30.05) un Vāciju (01.06). Skaidrs ir viens - ja Latvija uzveiks visus tiešos konkurentus un aizķers punktus pret Vāciju, tad izkļūšana no grupas nav nekāds sapnis. Tālāk play-off viss ir atkarīgs no rakstura un, protams, veiksmes. Intervijā ar Sportacentrs.com bijušais valstsvienības hokejists Ģirts Ankipāns atklāja: Mūsu izlases trumpis – tā izskatās labāk kā komanda, tā ir iespēlēta. Tas, ka tiksim ceturtdaļfinālā – man vispār par to nav jautājumu. To esmu dzirdējis arī no Boba, Kaspara Daugaviņa, Rodrigo Ābola: kad tad, ja ne tagad? Es viņiem piekrītu. Jā, šad un tad uzvaram krievus, zviedrus, kanādiešus, bet mums ir jābūt stiprākiem un jāskatās augstāk. Ja nedomāsim šādi, medaļas nekad nesasniegsim. Mums ir jāpiedalās vismaz cīņā par bronzu.”

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!