Kad nauda svarīgāka par faniem...Superlīgas projekts

Ja šodien esi apmeklējis sociālos tīklus, tad noteikti esi manījis uzslavas (kuras gan ir cītīgi jāpameklē), dusmas, neizpratni un vēl dažādākā spektra viedokļus, emocijas par jauno hibrīdu Eiropas futbolā - Superlīgu. Kas gan nav lietas kursā - 12 Eiropas futbola smagsvarizveidojuši futbola līgu, kurā sacensties līdzīgi kā vietējā čempionātā, tādējādi mazinot UEFA turnīru (Eiropas līgas, Čempionu līgas un Superkausa) vērtību. Lieki piebilst, ka jaunizveidotais projekts izraisīja plašu ažiotāžu un tā izveide sagrautu Eiropas futbola mājīgo sistēmu. Un atbilde superprojekta izveidei ir pavisam vienkārša - nauda.

Superlīgā iesaistījušies 12 klubi - Londonas Arsenal, Mančestras UnitedLiverpool, Londonas Chelsea, Totenhamas Hotspur, Mančestras City, Milānas Inter, Milan, Turīnas Juventus, Madrides Atletico, Madrides Real un Barcelona. Jāpiemin, ka tādi grandi kā Parīzes Saint-Germain, Dortmundes Borrusia un Minhenes Bayern no dalības atteikušies. Komandu piesaiste jaunajam turnīram vēl turpinās.

Eiropas TOP klubi šo iniciatīvu atbalsta, lai nopelnītu vairāk naudas, jo uzskata, ka UEFA paturot pārāk lielu kumosu no viņu nopelnītā. Tomēr, jāsaprot ir viens - Superlīga sabojātu Čempionu un Eiropas līgas maģiju - katras valsts līga katru sezonu cīnās par vietu starp labākajiem, lai spēlētu prestižajā turnīrā un spēlētu pret labākajiem, taču tagad tādas spēles kā Madrides Real pret Mančestras United būtu vērojamas katru sezonu.

“UEFA un futbola pasaule ir vienota pret šo nožēlojamo un paštīkminošo projektu, ko vada tikai un vienīgi mantkārība. Šis projekts ir absurds. Ideja ir spļāviens sejā visiem futbola faniem un futbola sabiedrībai. Neļausim viņiem to mums atņemt,” atklāja UEFA prezidents Aleksanders Čeferins.Viņš atklāja, ka komandas, kas piedalīsies Superlīgā ne tikai nevarēs spēlēt UEFA turnīros, bet arī savu izlašu sastāvos - Pasaules kausā un Eiropas čempionātā.