Ikaunieks pirms mača pret Sanmarīno: "Visi ir gatavi cīnīties par uzvaru."

Latvijas vīriešu futbola izlase rīt, 11. novembrī, aizvadīs pārbaudes spēli pret Sanmarīno vienību. Pirmsspēles preses konferencē komentārus sniedza valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs un pussargs Jānis Ikaunieks.

Šobrīd Latvijas izlase atrodas Sanmarīno, lai rītdien aizvadītu pārbaudes spēli ar vietējo valstsvienību. Jau sestdien Latvijas futbolistus sagaida sarežģītāks un svarīgāks uzdevums savā laukumā - spēle UEFA Nāciju līgas D divīzijā pret grupas līderi Fēru salām. Noslēdzošo novembra maču Kazakeviča komanda aizvadīs 17. novembrī, kad izbraukumā centīsies pārspēt Andoras izlasi.

"Rīt būs kārtējā izlases spēle, šogad tā būs jau septītā," iesāka Jānis Ikaunieks. "Lai arī tā ir draudzības spēle, katra izlases spēle visiem spēlētājiem ir ļoti svarīga. Arī vakardienas treniņā jau varēja redzēt dzirksteli acīs, ka visi ir gatavi un cenšas parādīt visu labāko. Entuziasms un motivācija ir arī pret Sanmarīno. Visi ir gatavi cīnīties par uzvaru."

"Sanmarīno uzsākam trīs spēļu ciklu. Skaidrs, ka šis mačs kalpos, kā sagatavošanās gaidāmajām divām UEFA Nāciju līgas spēlēm," pirmsspēles preses konferencē no Sanmarīno izteicās Kazakevičs "Mūsu mērķis šajā spēlē dot vairāk iespēju futbolistiem, kuri sevi labi apliecinājuši iepriekšējās divās treniņnometnēs. Tāpat risināsim arī taktiskos jautājumus, gatavojoties nākamajām divām spēlēm."

"Skaidrs, ka, ja runā par rītdienas spēli, mums pozitīvs rezultāts ir ļoti būtisks. Ņemot vērā arī iepriekšējo divu nometņu spēles, rezultātus un to, ka vēl neesam uzvarējuši, tas mums, protams, ir ļoti principiāls aspekts – tā nav tikai pārbaudes spēle vai treniņspēle, bet arī, bez šaubām, spēle, kurā mūs apmierinās tikai un vienīgi uzvara," uz žurnālistu jautājumu par rītdienas spēles svarīgumu atbildēja treneris.

Kazakevičs paskaidroja, ka uz izlases nometni nav ieradies Eduards Emsis, jo spēlētājs ir inficējies ar Covid-19. Treneris arī atklāja, ka mačā pret Sanmarīno vārtos stāsies Riga FC vārtsargs Roberts Ozols, bet mačā, visticamāk, nepiedalīsies vairums FK Liepāja spēlētāju, kuri svētdien aizvadīja smagu spēli Latvijas kausa izcīņā.

"Man likās, ka šī preses konference ir rītdienas spēlei, bet nu labi," pēc jautājuma par iemesliem, kāpēc netika izcīnīta neviena uzvara iepriekšējā ciklā, atbildēja Ikaunieks. "Domāju, katrai spēlei noteikti bija savi iemesli, kāpēc neuzvarējām. Uzskatu, ka arī es varēju dažas spēles pavilkt, iesitot to pašu pendeli, vai uzņemties atbildību. Kopīgo viedokli negribu pateikt, katrā spēlē cenšamies uzvarēt, un uzskatu, ka daudzās spēlēs bijām favorītu statusā un laukumā to arī apliecinājām sitienu, statistikas ziņā, bet grūti atbildēt, kādēļ nav uzvaru."

izlasi arī mūsu nākamo rakstu. F-1 izziņo nākamās sezonas kalendāru