Pirmdien Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) sapulcē tika nolemts, ka 2021. gada pasaules čempionāts hokejā nenotiks Baltkrievijā Nolemts: Baltkrievija neuzņems 2021. gada PČ hokejā

IIHF nolēmusi: Baltkrievija neuzņems 2021. gada PČ hokejā

pārrunas par PČ hokejā ar Baltkrievijas prezidentu Lukašenko

Pirmdien Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) sapulcē tika nolemts, ka 2021. gada pasaules čempionāts hokejā nenotiks Baltkrievijā. Šobrīd nav skaidrs, kā tas ietekmēs Latvijas iesaisti turnīra rīkošanā.

2021. gada pasaules čempionātu sākotnēji vēlējās organizēt Rīgā un Minskā. Ja viss noritētu pēc plāna, tad Rīgas grupā spēlētu Latvija, Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Norvēģija, Kazahstāna un Itālija, bet Minskas grupā spēkotos Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Šveice, Čehija, Slovākija, Dānija un Lielbritānija. Latvijas galvaspilsētai tiktu uzticēta arī divu ceturtdaļfinālu uzņemšana, bet pārējās spēles notiktu Minskā.

Federācija pirmdienas sēdē lēmusi, ka nav iespējams izvairīties no turnīra pārcelšanas drošības apsvērumu dēļ, kas ir ārpus IIHF kontroles. Hokeja organizācija ziņojumā uzsvēra, ka tai ir pienākums rūpēties par visiem čempionāta dalībniekiem, un tās iekšējie noteikumi paredz, ka turnīra organizēšanu kādā valstī var atcelt, ja ir bažas par spēlētāju, skatītāju, amatpersonu un mediju drošību vai labsajūtu.

"Ļoti žēl, ka jāatsakās no Minskas un Rīgas kopīgi organizētā turnīra," IHHF paziņojumā citēts federācijas prezidents Renē Fāzels. "Šī procesa laikā centāmies panākt to, lai pasaules čempionāts kalpotu kā izlīguma instruments Baltkrievijas sociopolitisko problēmu risināšanā."

Vairākas valstis, to skaitā Latvija, nevēlējās, lai čempionāts norisinātos Baltkrievijā, jo tās pašpasludinātais prezidents Aleksandrs Lukašenko izmanto diktatūrai pielīdzināmus līdzekļus protestētāju apturēšanai. Arī vairāki turnīra sponsori iesaistījās protestā pret čempionāta norisi Minskā.

"IIHF padome uzskata, ka pasaules čempionātu nevajadzētu izmantot jebkuras puses politiskās puses veicināšanai, padome ir sapratusi, ka nebūtu piemēroti šādu notikumu uzņemt Minskā laikā, kad ir jātiek galā ar lielākām problēmām un komandu, skatītāju un amatpersonu drošībai vajadzētu būt prioritātei," atzina Fāzels.

Izlasi arī mūsu nākamo rakstu. 'Wizards' nolemj atlaist latvieti Pasečņiku

Author image
autors
Emīls Jansons e-pasts

Kazino industrijā darbojos jau vairāk nekā 3 gadus. Lai gan pats neesmu lielākais 'gambleris', par online azartspēlēm zinu tikpat kā visu!